• Święto Patrona Szkoły

• Dziś obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uczniowie klasy 6 przypomnieli kim był Alfons Alfred Zgrzebniok. Następnie przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie wiedzy o naszej szkole. Na zakończenie dzieci opowiadały śląskie wice oraz śpiewały piosenki w języku śląskim.

• Akcja Zima - dzień 5

• Dzisiaj byliśmy w Ocean Club. Graliśmy w bilard i kręgle oraz szaleliśmy w Sali zabaw. Na pożegnanie tańczyliśmy na parkiecie i oglądaliśmy zdjęcia z naszych półkolonii. To był naprawdę wspaniały czas, który wszyscy będziemy miło wspominać.

Nowa galeria Akcja Zima - dzień 5 została dodana do albumu fotograficznego

• Akcja Zima - dzień 4

• Dzień 4. Dzisiaj grupa 1 i 2 była na Hali Sportowej. Graliśmy w squasha i wspinaliśmy się na ściance. Grupa 3 była w Parku Wodnym. Było wodne szaleństwo.
            Było bezpiecznie i aktywnie. Po powrocie każdy z nas otrzymał książeczkę „BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE”, w których rozwiązywaliśmy łamigłówki i kolorowaliśmy obrazki.

Nowa galeria Akcja Zima - dzień 4 została dodana do albumu fotograficznego

• Akcja Zima - dzień 2

• Dzisiaj byliśmy na filmie „Wyfrunięci”. Było śmiesznie i wesoło 😀 A później na zajęciach profilaktycznych pt. Bądź kumplem, nie dokuczaj.

Nowa galeria Akcja Zima - dzień 2 została dodana do albumu fotograficznego

• Akcja Zima - dzień 1

• Półkolonie zimowe zaczęliśmy od warsztatow z podstaw projektowania i druku 3D. Robiliśmy własne prace na podobraziach z wykorzystaniem farb i suszonych liści oraz kwiatów. Mieliśmy również czas na układania klocków i zabawę na Sali gimnastycznej.

Nowa galeria Akcja Zima - dzień 1 została dodana do albumu fotograficznego

• Dzień Babci i Dziadka

• 24.01.2024 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki uczcili to święto wierszami, tańcami i śpiewem. Występy wywołały wiele wzruszeń u zaproszonych gości. Po wspaniałych pokazach i wręczeniu własnoręcznie wykonanych prezentów wyjątkowi goście zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek.

• Rodzinne kolędowanie

• Niezwykły czas Bożego Narodzenia to chwile przepełnione radością, rodzinnymi spotkaniami i wspólnym kolędowaniem. Właśnie w takiej atmosferze spotkaliśmy się 10 stycznia na sali gimnasycznej. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje liczne talenty podczas jasełek, tańców i wspólnego kolędowania. Z pewnością nie lada odwagi wymagały od dzieci indywidualne występy. Wszystko zakończyło się świątecznym poczęstunkiem przygotowanym dla rodziców, dzieci i nauczycieli. Dzięki temu nie zabrakło również okazji do rozmów i śmiechu. Nasze rodzinne kolędowanie przejdzie do historii, ponieważ w jeden z najmroźniejszych wieczorów tej zimy udało się nam rozgrzać nasze serca, a to przecież najważniejsze.

• WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

• Młodzież z klasy szóstej pracowicie spędza czas przed świętami. W środę 20 grudnia uczniowie zabrali się za pieczenie pierników. Zakasali rękawy, posypała się mąka, w ruch poszły wałki! Oj, działo się, działo! Jesteście

ciekawi efektów ich pracy? Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia.

WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

• Zbiórka dla schroniska-podsumowanie akcji

• Szkolne Koło Wolontariatu w miesiącach listopad - grudzień przeprowadziło akcję pomocy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Miedarach. Bardzo wielu uczniów szkoły oraz dzieci z przedszkola wzięło udział w zbiórce. 18.12.2023r., wypełniony po brzegi bus wraz z przedstawicielami wolontariuszy wyjechał do schroniska, w którym przekazano zebrane rzeczy.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którym los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny

• ROBIMY UPOMINKI DLA PENSJONARIUSZY DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

• 12 i 15 grudnia w klasie szóstej odbyły się warsztaty plastyczne. Uczniowie wykonali podarunki świąteczne, które wręczą mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej. Warsztaty poprowadziła mama jednego z naszych uczniów Pani Małgorzata Ambros.

Nowa galeria UPOMINKI została dodana do albumu fotograficznego