• Dbamy o zdrowie i przyrodę

• 21 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi nasi uczniowie mieli okazję wykonać zdrowe sałatki i kanapki, które zjedli na drugie śniadanie oraz posadzić od nasionka swoje własne drzewko – sosnę lub modrzew. Sadzonki zdobią nasze parapety i z niecierpliwością czekamy aż zaczną rosnąć!

• Escape Room z okazji Dnia Ziemi

• 21 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi klasy starsze uczestniczyły w Escape Roomach: matematyczno-przyrodniczym i językowym. Przed dziećmi było mnóstwo wyzwań, logicznych zagadek, a także zadań w których mogły wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach. Uczniowie bez większych problemów poradzili sobie! Emocjom nie było końca!

• Dzień Ziemi

• 21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy JarosFarm, którzy specjalnie dla wszystkich naszych uczniów przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dotyczące pszczół i ptaków drapieżnych. Dzieci miały szanse zdobyć wiedzę o budowie pszczół, ula i procesu produkcji miodu. W trakcie zajęć praktycznych mogli poczuć się jak prawdziwi pszczelarze: ubierając się w strój oraz budując ramki do ula. Nie mogło również zabraknąć degustacji miodu! Palce lizać! Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które dotyczyły ptaków drapieżnych. Możliwość zobaczenia z bliska sokoła i jastrzębia była dla nich ogromnym przeżyciem! Uczniowie poznali również najważniejsze informacje dotyczące tych ptaków. JarosFarm z cierpliwością odpowiadali na wszystkie pytania naszych podopiecznych!

• Konkurs Plastyczny

• 19 kwietnia odbył się w szkole konkurs plastyczny pod patronatem Pani Beaty Hetmańczyk. Przed przystąpieniem do konkursu dzieci wzięły udział w krótkim warsztacie plastycznym, który poprowadziła tarnogórska artystka. Była to dla nich znakomita okazja, aby poznać triki przydatne w malowaniu suchymi pastelami. Następnie uczestnicy konkursu wykonali prace do usłyszanego fragmentu książki: "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett. Konkurs z udziałem Pani Hetmańczyk był dla uczniów świetną sposobnością do poznania artystki i zdobycia nowego doświadczenia.

• Rowerowy Maj

• Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.
            Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
            Zasady kampanii są bardzo proste: każdy, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

• Turniej szachowy

• 4 kwietnia odbył się turniej półfinałowy najlepszych szachistów ze Szkół Podstawowych powiatu tarnogórskiego, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły! Dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej szkoły!

• Gminny konkurs recytatorski

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „ Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”! Serdecznie dziękujemy Kindze Pyrek, Ewie Rolskiej oraz Laurze Tobor za reprezentowanie naszej szkoły!

• Wynalazki

• Klasa 3 miała okazję poczuć się jak wynalazcy i wymyśleć coś niezwykłego. Z tej okazji powstały roboty, które mają nam pomagać w codziennym życiu, nietypowe przedmioty, które mają umilać nam czas wolny, a nawet poidełka dla ptaków, które same się napełniają dzięki wbudowanej kamerze i czujniku poziomu wody! Zobaczcie sami.

• Akcja Bezpieczeństwo

• Klasa IV wzięła udział w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo", organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Zapraszamy do podziwiania ich prac.