• Turniej Wiedzy o Regionie Tarnogórskim

• Dziś udaliśmy się do Ratuszu miasta Tarnowskie Góry na uroczyste wręczenie nagród w konkursie historycznym. Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom zajęcia I i II miejsca w Tarnowskich Górach!

• Rowerowy maj

• Dzisiaj odbyło się uroczyste podsumowanie akcji rowerowy maj. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali upominki.

• Bezpieczne wakacje

• Tuż przed rozpoczęciem upragnionych wakacji Pani Dyrektor przypomniała wszystkim uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku.

• EkoEnergia Silesia!

• 21 czerwca klasa 3 i 4 wybrała się na bardzo ciekawe warsztaty do Ekocentrum- Centrum Badawczo-Edukacyjnego w Goczałkowicach- Zdrój, które znajduje się na terenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. Nie zabrakło również czasu na piknik i ognisko!

• Wycieczka klasy 6 do Częstochowy

• W programie: przejazd pociągiem, film Spider-Man, Spacer Alejami, zwiedzanie Jasnej Góry, wejście na wieżę widokową, posiłek w Mc Donald's oraz pyszne lody

• "Hazard? Nie daj się wciągnąć!" - akcja informacyjno-edukacyjna

• Dnia 16 czerwca 2023r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć” organizowanej przez Krajową Administrację Skarbową.

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie hazard i uzależnienie od niego oraz wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów w tym obszarze.

Podczas zajęć przybliżone zostały m.in. następujące zagadnienia:

• nielegalne urządzanie i prowadzenie gier hazardowych,
            • ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży,
            • zagrożenia wiążące się z hazardem (uzależnienie i konsekwencje prawne),
            • gdzie można uzyskać pomoc w zakresie uzależnienia od hazardu;
          • WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MATEMATYKA JEST JAK KURZ, JEST WSZĘDZIE I JUŻ”

• Szkoła Podstawowa w Sowicach dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu matematycznego za  udział, kreatywność, pomysłowość oraz włożony trud w przygotowanie ciekawych prac.

Spośród złożonych  prac nagrodzono:

Kategoria I: uczniowie klas I – III

I MIEJSCE: Zofia Gawlak kl. II

Kategoria II: uczniowie klas IV – VIII

I MIEJSCE: Oskar Walocha kl. VIIIa

II MIEJSCE: Kamila Pokrywka kl. VI, Agata Terlecka kl. V

WYRÓŻNIENIE: Paulina Rychlik kl. VIIIb, Piotr Nokielski kl. VIIIb, Olaf Śnietka kl. IV, Natan Giza kl.IV,

Olivier Jaszczak kl. VI, Kacper Widawka kl. VI

GRATULUJEMY !!!

Komisja konkursowa oceniając prace wzięła pod uwagę oryginalność, pomysłowość, jakość oraz wkład włożony  w ich wykonanie.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE

• Pszczyna

• 15 czerwca klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Pszczyny, gdzie zwiedziły zamek i Zagrodę Żubrów.

• Gratulujemy!

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie grupowym Turnieju Wiedzy o Regionie Tarnogórskim! Nasz uczeń Szymon Pyrek zajął I miejsce w konkursie indywidualnym! Gratulujemy!!

• #UmiemPływać

• Nasza szkoła brała udział w projekcie powszechnej nauki pływania - Umiem Pływać, który był realizowany na terenie Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Część uczniów podeszła do egzaminu i zdobyła kartę pływacką!
            Karty będą do odbioru już w poniedziałek u wychowawcy!

• Zielona Pracownia

• 5 czerwca Nasza Szkoła wraz z przedstawicielami organu prowadzącego szkołę, udali się na Piknik Ekologiczny na zamku w Ogrodzieńcu, w trakcie którego wręczono nam nagrodę, którą przeznaczymy na utworzenie Zielonej Pracowni w naszej szkole. Po oficjalnej części nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach ekologicznych, konkursach z nagrodami oraz zwiedzić zamek.