• Kolorowy tydzień

• Z inicjatywy Samorządu ucznowskiego zorganizowany został kolorowy tydzień. W każdym dniu tygodnia obowiązywał inny kolor.

• Konkurs na model serca-podsumowanie

• Z przyjemnością informujemy, że w konkursie na model serca, który odbył się w ramach akcji "Czytamy z sercem" wyróżnienie otrzymała Hanna W. z klasy 8.

Gratulujemy!

Dnia 8.11.2023r. o godz. 16.30

serdecznie zapraszamy rodziców

na spotkanie z psychologiem szkolnym,

które odbędzie się na sali gimnastycznej.

Temat spotkania:

„Jak chronić dzieci w sieci.

Mapa  drogowa dla rodziców i opiekunów”.

O godzinie 17.00 zapraszamy na zebranie rodziców z

wychowawcami klas I - VIII

• Kurtyna!

• Uczniowie klasy 1 mieli przyjemność spotkania z aktorami Teatru Skrzat i obejrzenia przedstawienia pt. "Niezwykła podróż mucholotem".

• Konkurs plastyczny pt: "Jak dbasz o zdrowie?"

• Wyniki konkursu "Jak dbasz o zdrowie?"

Miejsce III Olga G. klasa II

Wyróżnienie: Natalia K. klasa III

Odbiór nagród w konkursie możliwy dędzie od 30 października 2023 roku

w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu

w godzinach 7:00-15:00.

Dziękujemy za udział i gratulujemy laureatom.

• Sprawdź to..

• Dzisiaj uczniowie klasy VIII wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki wykorzystali w praktyce. Budowali obwody elektryczne, wykonywali pomiary napięcia i natężenia prądu elektrycznego.

• Światowy Dzień Owoców i Warzyw

• ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

I PROJEKT „TRZYMAJ FORMĘ”

Owoce i warzywa, obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, można je spożywać na surowo, gotowane, mrożone, a także w postaci przetworów np.: soków.

Światowy Dzień Owoców i Warzyw został zainicjowany 18 października 2013 r. w Nowej Zelandii przez Fundację „5+ a Day”. Jest obchodzony corocznie w trzeci piątek października. Jednak, aby zachować zdrowie i witalność powinniśmy świętować codziennie.

W tym roku obchodzimy go 20 października. Była to świetna okazja do tego, aby z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw oraz w ramach projektu „Trzymaj formę” przypomnieć dzieciom, jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców.
            Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie witaminy i wartości odżywcze zawierają owoce i warzywa oraz jaką rolę pełnią w odżywianiu człowieka, jak posługiwać się wagą kuchenną, jak przeliczać kalorie.
            Zajęcia miały również na celu zachęcenie dzieci do codziennego jedzenia warzyw i owoców.

• Bezpieczeństwo

• V klasa wzięła udział w akcji bezpieczeństwo organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego, uczniowie dostali pamiątkowe opaski oraz dyplom.

• Bieg Sedlaczka

• Dnia 8.09.2023 w Parku Miejskim odbył się tradycyjnie związany z Gwarkami "Bieg Sedlaczka ". Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów z klas 5 - 8. Najlepszy wynik osiągnęła Julia Grajoszek, która w swojej kategorii zajęła 2 miejsce. Gratulacje.

• POCHÓD GWARKOWSKI 2023

• W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w pochodzie gwarkowskim pod hasłem: „Łąka Wiedzy”. Temat nawiązywał do wygranego przez nas konkursu na Zieloną Pracownię. Z tej okazji uczniowie przebrali się za łąkę - kwiaty oraz owady zapylające. Zapraszamy do barwnej fotorelacji tego wydarzenia!

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• 4 września spotkaliśmy się na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, w czasie które odbyło się pasowanie na ucznia pierwszoklasistów.
            Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 życzymy Wszystkim wielu sukcesów i powodów do dumy. Niech ten czas przyniesie pomyślność i spełnienie marzeń!