• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Dziś 25 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Misia! Z tej okazji dzieci mogły przynieść swojego ulubionego pluszaka i pokazać mu jak wygląda szkolne życie! Pluszaki uczestniczyły w lekcji matematyki, która była poświęcona właśnie im! Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego Misia kolegom i możliwość zabawy. Po tak wyczerpującym dniu Pluszaki wróciły do domu, trochę odpocząć.

• Talenciaki!

• Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przekazane Talenciaki! Właśnie dotarła do nas kolejna paczka z zamówionymi przez nas nagrodami! Dzięki temu modelowi tułowia można zajrzeć do wnętrza ciała i rozbudzić zainteresowanie anatomią. Posiada dokładnie odwzorowane organy, które można wyjmować.  Wszystkie zebrane punkty wymieniliśmy już na nagrody! Czekamy na dostawę kolejnych pomocy naukowych! Będziemy Was informować na bieżąco!

• KONKURS

• Zapraszamy Was do udziału w świątecznym konkursie rodzinnym

Zaproście swoich bliskich do

wykonania bombki bożonarodzeniowej

z przesłaniem

np. pokoju na świecie, miłości,

troski o słabszych i samotnych.

Bombki będą przekazane

Seniorom z Domu Opieki.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Regulamin_konkursu_bombka_bozonarodzeniowa.docx

• Dziękujemy!

• Drodzy Rodzice z przedszkola oraz klas 1-3, serdecznie dziękujemy za tak liczne włączenie się w akcję "Herbatka dla babci i dziadka".

Herbatki wraz z życzeniami z okazji Dnia Seniora zostaną przekazane pensjonariuszom DPS Przyjaźń w Tarnowskich Górach.

• Akademia 11 listopada

• #szkoła do hymnu

10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie.

• Talenciaki!

• Dziękujemy wszystkim za przekazane Talenciaki! Część punktów już wymieniliśmy na materiały plastyczne. Czekamy na dostawę kolejnych pomocy naukowych! Będziemy Was informować na bieżąco!
            Zbierajmy dalej - akcja trwa do 13 listopada!

• Ze Sznupkiem o bezpieczeństwie!

• 9 listopada uczniowie klas 1- 4 uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach – mł.asp. Mateuszem Fox oraz mł.asp. Adamem Bugajskim, oczywiście nie mogło zabraknąć Sznupka!
            Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.
            Ponadto ostrzegali przez rozmowami z nieznajomymi, przypomnieli o tym, że nie należy wpuszczać nikogo do domu gdy jesteśmy sami. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

• Mamy to!!

• Dzięki Państwa głosom projekt rewitalizacji terenu przy szkole będzie zrealizowany!! Dziękujemy!!

• Szkolne koło wolontariatu.

• Uczniowie klasy 8 zapalili światełko pamięci na opuszczonych grobach cmentarzu w Sowicach.
            Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

• Podziękowania

• Podziękowania od Zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach za udział uczniów klasy 8 w akcji Szkolnego Koła Wolontariatu „Zielone Centrum Zdrowia Psychicznego”.

• INFORMACJA

• Komisja Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych informuje, że wniosek dotyczący wzmożonych wydatków przedświątecznych należy złożyć w sekretariacie szkoły

do 30 listopada 2022r.

Wniosek można pobrać ze strony internetowej placówki
            w zakładce druki do pobrania.

• Zapasy na zimę.

• W ubiegły piątek klasa 3 poznawała sposoby konserwowania żywności! Po krótkiej teorii przyszedł czas na działania! Każdy z uczniów pasteryzował swoje owoce!

• Wycieczka!

• 28 października klasa 6 wybrała się na wycieczkę do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, gdzie zwiedzali Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, czyli Stadion Śląski, uczestniczyli w seansie pod kopułą w Planetarium Śląskim oraz brali udział warsztatach meteorologicznych. W czasie zwiedzania stadionu uczniowie mieli okazję wejść do szatni reprezentacji Polskiej, strefy relaksu, zasiąść na ławce rezerwowych, a także sprawdzić swoich sił podczas biegu na bieżni lekkoatletycznej. Warsztaty meteorologiczne bardzo zaciekawiły naszych uczniów, wykazali się na nich swoją wiedzą i umiejętnościami. Na sam koniec wycieczki uczestniczyli w seansie pod kopułą „Cztery pory roku” w czasie którego mogli dowiedzieć się dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu?  Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba?