• TCK zaprasza!

• Tarnogórskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na:

•  Film „Pan Zabawka” (05.02, 15:00)
            • Warsztaty plastyczne „Walentynkowy zawrót głowy” w filii TCK w Reptach Śląskich (09.02, 17:00)
            • Film „Zadziwiający kot Maurycy” (11.02, 15:00)
            • Film „Uwolnić Poly” (12.02, 15:00)
            • Warsztaty „Kotek z materiału” w filii TCK w Opatowicach (17.02, 16:00)
          • Ostatni dzień półkolonii zimowych w naszej szkole!

• Dziś był ostatni dzień naszych półkolonii! Wybraliśmy się do Centrum Rozrywki - Ocean Club w Tarnowskich Górach, gdzie mieliśmy okazję zagrać w bilard, kręgle oraz nauczyć się i zatańczyć na parkiecie Ciapa la galeina czyli tzw. taniec kurczaka. Zapraszamy do galerii!

• Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie - dzień czwarty!

• Czwarty dzień ferii był bardzo aktywny!! Klasy młodsze udały się na ścianę wspinaczkową w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach, gdzie pod okiem instruktorów poznały zasady bezpieczeństwa oraz podstawowe komendy potrzebne do bezpiecznej zabawy w tym miejscu! Następnie mogli popróbować swoich sił wspinając się!! Klasy starsze w tym czasie udały się do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, gdzie pod okiem instruktorów i ratowników doskonaliły umiejętności pływania!!
            Po tak wyczerpującym poranku, po powrocie do szkoły w ramach relaksu odbyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci malowały na płótnie swoje obrazy! Ich dzieła już niedługo będzie można podziwiać w naszej Galerii Sztuki w szkole!

• Trzeci dzień ferii!!

• Z tej okazji wybraliśmy się do Multikina w Zabrzu na bajkę "Kot w butach. Ostatnie życzenie". Po powrocie do szkoły zotało nam trochę czau na wpólne gry i zabawy!

• Drugi dzień ferii zimowych za nami!

• Dziś z tej okazji wybraliśmy się na Halę Sportową i Park Wodny w Tarnowskich Górach. Dzień był bardzo aktywny!! Klasy starsze miały okazję zadbać o swoje zdrowie podczas wspinaczki na ściance! To sport, który równomiernie kształtuje sylwetkę, rozwija siłę i wytrzymałość naszych mięśni, a także wpływa na zwiększenie gibkości i zakresów ruchów w stawach. Patrząc na miny dzieci widać, że było super!

Klasy młodsze w tym czasie korzystały z atrakcji parku wodnego w naszym mieście, gdzie pod kontrolą ratownika miały okazję uczestniczyć w zajęciach nauki pływania a także odprężyć się w basenach, zjeżdżalniach oraz poszaleć na fali.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!!

• Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie

• W dniu dzisiejszym w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe, a razem z nimi zimowe półkolonie w szkole! Pierwszy dzień już za nami! Mieliśmy okazję pojechać do Gliwic do Europy Centralnej na wystawę klocków Lego, gdzie poza oglądaniem wspaniałych budowli mogliśmy sami pobawić się w konstruktorów i wybudować własne dzieła!! Okazało się, że klocki to nie tylko zabawa, ale też nauka! Na wystawie były również wybudowane z klocków różne narządy zmysłów i kilka ciekawostek o nich!!  Kolejną atrakcją była 3D Gallery, gdzie mogliśmy samodzielnie zrobić sobie zabawne zdjęcia!! Zapraszamy do Galerii!!

• Biologia!!

• Przed feriami lekcja biologii inna niż wszystkie!!
            Chętni uczniowie klas VII i VIII  p
            o zapoznaniu się z budową serca, mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę. Sekcję przeprowadzono po opieką nauczyciela biologii. Warsztaty z prawdziwym eksponatem pozwalają na dokładne poznanie tego narządu.

• Na zielonym wzgórzu

• Klasa IV i V wybrały się 3 stycznia do TCK na spektakl "Na zielonym wzgórzu". Po przedstawieniu uczniowie zostali zaproszeni na scenę.

• Wieczór kolędowy 2023

• Kolędowanie to jeden z piękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, który warto kultywować, dlatego też 4 stycznia w naszej szkole odbyło się noworoczne spotkanie, w czasie którego nasi uczniowie mieli okazje wystąpić przed rodzicami oraz przyjaciółmi naszej szkoły. Był to niezwykły czas wspólnego kolędowania. Dziękujemy wszystkim uczniom za serce włożone w piękne przygotowanie i prezentację jasełek, kolęd i pastorałek.

• Noworoczne spotkanie z Rodzicami

• 4 stycznia o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich Rodziców oraz niezawodnych przyjaciół ZSP1 na noworoczne spotkanie, które umilą nam swoimi występami nasi uczniowie. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania, słodkiego poczęstunku oraz spotkań z wychowawcami.