• Lapbooki klasy 3

• Klasa 3 miała okazję wykonać swoje pierwsze lapbooki. Dotyczyły one wybranych parków narodowych, 7 cudów świata lub lektury Oto jest Kasia.

• Dzień Matematyki i święto Liczby Pi

• W marcu aż dwukrotnie mamy okazję do tego, by oddać honory królowej nauk, za jaką uchodzi matematyka. Dziś, czyli 14 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Natomiast nieco wcześniej - 12 marca - przypada Dzień Matematyki. To dobra okazja do tego, by przyjrzeć się temu, jak współcześni uczniowie radzą sobie z tym przedmiotem.

Dzień Liczby Pi (π) to święto obchodzone 14 marca, ponieważ data ta zapisywana jest w USA jako 3.14, co kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Celem jest uczczenie jednej z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych. Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy matematyka Larry'ego Shawa. Obecnie w obchody włączają się miłośnicy matematyki z różnych zakątków świata, w tym Polski.

To okazja do celebrowania wszystkiego, co związane jest z matematyką i naukami ścisłymi, a także do połączenia nauki i zabawy. Z tej okazji my też postanowiliśmy sprawdzić, czy matematyka nadal pozostaje jednym z najbardziej nielubianych przedmiotów w szkole i uważanym za jeden z najtrudniejszych?

• Gratulujemy!

• Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zakwalifikowania się do turnieju półfinałowego najlepszych szachistów ze Szkół Podstawowych powiatu tarnogórskiego!
            Jakub Jaros, Marek Komenderski i Borys Półtorak już 4 kwietnia będą nas reprezentować w TCK.

• Zawody koszykówki

• 2 marca w naszej szkole odbyły się Miejskie Zawody w Koszykówce dziewcząt. Po zaciętych i emocjonujących meczach I miejsce zdobyła reprezentacja SP 15, II miejsce SP 13, III miejsce SP 6. Wszystkim uczestniczkom serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Studia Carnaval

• 1 marca zagościło u nas Studio Carnaval ze swoim pokazem Art Voyage. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

• Konkurs Gwary Śląskiej

• 21 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Tarnowskich Górach odbył się XXII Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej „PO NASZYMU POGODOMY...”. Naszą szkołę reprezentowały Kinga i Karolina z klasy III. Dziewczyny spisały się wyśmienicie i zostały wyróżnione. Gratulujemy!!

• Noc w Szkole

• 17 lutego – wyjątkowy dzień, w którym uczniowie klas 8 nie mogli doczekać się przyjścia do szkoły i z radością brali udział we wszystkich zajęciach… to wszystko miało miejsce się podczas „nocowanki” w szkole. Rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, które wywołały uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników! Nie zabrakło również tańców i dobrego jedzenia. By ochłonąć nieco przeszliśmy do zajęć artystycznych, w trakcie których robiliśmy własne świece metodą art decoupage! Jednak największą atrakcją okazała się gra w chowanego na terenie całej szkoły. Rankiem wszyscy ochoczo porządkowali sale lekcyjne i choć zmęczenie dawało się we znaki to rozstaliśmy się z uśmiechami na twarzy.

• Kiermasz Słodkości

• W czwartek odbył się w szkole KIERMASZ SŁODKOŚCI - ciasteczek ściśle związanych z tłustym czwartkiem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na nagrody dla dzieci w konkursach organizowanych przed Samorząd Uczniowski.

• Mobilne Planetarium

• 13 lutego w naszej szkole pojawiło się mobline planetarium. Uczniowie klas 1-5 mogli poznać wiele interesujących szczegółów z zakresu astronomii.

• Bal Karnawałowy

• 07.02.2023 roku w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. W szkole zrobiło się kolorowo i bajkowo! Można było spotkać wróżki, królewny, biedronkę, rycerzy, policjantów, Batmana… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali gimnastycznej rozpoczęły się tańce, były one przeplatane zabawami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Do domu wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Zabawy dla klas młodszych prowadziła p. Barbara Musik, natomiast dla klas starszych – uczniowie klas 8 – Za co serdecznie dziękujemy !!
            Wszystkie zdjęcia dostępne są tutaj: zdjęcia z balu karnawałowego