• EKO KRAINA: "powietrze- bez niego nie ma nas"

• Klasy 2-4 udany się do Tarnogórskiego Centrum Kultury na prelekcję pt.: "Powietrze- bez niego nie ma nas",  którą przeprowadziła p. Emilia Opieka, w ramach realizacji projektu EKO KRAINA. Głównym celem tego wykładu była edukacja ekologiczna czyli aktywne rozpowszechnianie wiedzy, wzorców i zachowań z zakresu ochrony środowiska.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego!

• 25 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu uczniowskiego! Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły z klas 4-8. Wzięło w nim udział 75 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Wszystkie oddane głosy były ważne! Komisja wyborcza w składzie: Julia Grajoszek z kl.7 oraz Robert Elias z klasy 8a wraz z opiekunem SU: panią pedagog Joanną Chmielowską, czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonali obliczeń głosów.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

• Pierwsza Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

• Uczniowie klas 8 w ramach akcji Szkolnego Koła Wolontariatu przynieśli roślinki, które przekazaliśmy Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie!

• Po prostu powietrze!

• Klasy 5-8 udały się do TCK w Tarnowskich Górach na wykład ,,Po prostu powietrze", prowadzony przez Pana Kamila Szewczyka ze Śląskiego Ruchu Klimatycznego. Wykład dał nam wszystkim do myślenia...

• Pasowanie na ucznia

• 20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszaki pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć  i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Elżbietę Kubicę.  Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Wybory

• Kampania do samorządu uczniowskiego trwa w najlepszewybory już w poniedziałek

• Jesiennie!

• Dziś klasa 3 w zamach zajęć kółka artystycznego wybrała się na krótki spacer, w czasie którego zbierała jesienne liście, następnie wykonała z nich jesienne prace!

• Wizyta Policji w naszej szkole!

• Gościliśmy w naszej szkole Panią policjantkę z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii starszą aspirant Małgorzatę Bednarską, która opowiedziała uczniom klas 7 i 8 o odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle przepisów prawnych.

Podczas spotkania omówione zostały podstawowe pojęcia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i konsekwencje związane z czynami popełnionymi przez osoby poniżej 18 roku życia. Uczniowie dowiedzieli się m.in. kim jest osoba nieletnia oraz czym jest czyn karalny. Funkcjonariuszka policji przedstawiła środki wychowawcze stosowane przez sąd i rodzaje kar. Uświadomiła też uczniów, że nie tylko samo dokonanie czynu karalnego jest karalne, karze podlega również pomocnictwo. Ponadto Starszy Aspirant przypomniała uczniom o zakazie używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. W związku z tym zwróciła uczniom uwagę o obowiązku przestrzegania Statutu Szkoły.

• Biologia!

• Uczniowie z 7 klasy walczyli dzisiaj ze szkieletem. Zadanie okazało się niemałym wyzwaniem.

• Udało się !!!!

• Nasza szkoła otrzymała Certyfikat:  „Szkolnego klubu ekologów”.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Ekologów przez cały rok szkolny 2021/2022 wykonywali zadania określone w regulaminie konkursu. Każde zadanie było ciekawe ale wymagało wiele pracy i dużego zaangażowania ze strony uczniów. Wszystkim klubowiczom należą się podziękowania i wielkie BRAWA!!!

• Konkurs z okazji Dnia Nauczyciela

• Z okazji dnia nauczyciela klasy 8 przeprowadziły konkurs, w którym uczniowie wybierali najbardziej wyraziste osobowości z naszego grona pedagogicznego. Kategorii było kilka:

- nauczyciel niespodzianka

- nauczyciel pozytywnie zakręcony

- nauczyciel serce na dłoni

- nauczyciel niekończąca się opowieść

- nauczyciel siła spokoju.

Laureatów nie trzeba przedstawiać

• Uwaga!!

• Przeglądamy parapety i szukamy kwiatów które nam się już znudziły. Szkolny klub wolontariatu organizuje akcję - podziel się kwiatuszkiem

• Dzień Edukacji Narodowej

• W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie profesjonalnie przygotowały klasy 8 za co serdecznie dziękujemy!

• Kolejne spotkanie z leśniczym!

• Klasę 3 i 4 odwiedził Pan Tadeusz Kiedrzyn leśniczy z Nadleśnictwa Świerklaniec. Dzieci dowiedziały się, które ptaki zimuja w Polsce oraz jak powinni je dokarmiać, następnie wspólnie wykonali karmniki.

• #SprzątamyDlaPolski #sadziMY

• W dzisiejszej akcji sprzątania dla Polski wzięli udział uczniowie klas 4-8. Cały projekt rozpoczęliśmy od spotkania z leśniczym z Nadleśnictwa Świerklaniec - Panem Tadeuszem Kiedrzynem, który opowiedział dzieciom ,,po co nam drzewa’’, po prelekcji na terenie szkoły wspólnymi siłami posadziliśmy drzewo, o które będą się troszczyli nasi uczniowie. Następnie udaliśmy się do lasu, gdzie z wielkim entuzjazmem zbieraliśmy wszystkie śmieci.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

• Dzień Chłopaka

• 30 września jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Ten dzień minął w sympatycznej i miłej atmosferze. Dziewczyny przygotowały dla chłopaków sporo niespodzianek!! Jeszcze raz życzymy wszystkim tym małym i tym większym chłopakom dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w tym roku szkolnym.