• Konkurs ortograficzny

• Dziś w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny klas III, w którym udział wzięli uczniowie siedmiu tarnogórskich szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.
            I miejsce – Aleksandra Jarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 11
            II miejsce – Kinga Sobczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
            III miejsce – Julia Nowak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4

• Wirujące farby

• Naszą szkołę odwiedziła wyjątkowa osoba, która przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty plastyczne z dziećmi. Dowiedzały się, co stanie się, jeśli zmieszamy farby w różnych kolorach, poznały pojęcia grawitacji i siły odśrodkowej. Na koniec miały okazję własnoręczne wykonać swoje arcydzieła przy wykorzystaniu autorskiego urządzenia. Zachwytom i zdziwieniu wśród dzieci nie było końca.

• #JestemEko

• #JestemEko od projektu do realizacji. Hotel dla owadów już stoi, teraz czas na wypełnianie go naturalnymi elementami, co z uwagi na rozmiar okazało nie nie lada wyczynem.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Uczniowie naszej szkoły uczcili Pierwszy Dzień Wiosny na kolorowo. Każda klasa ubrała się na wylosowany przez siebie kolor, w klasach młodszych odbyły się warsztaty z malowania różnymi nietypowymi metodami. Klasy starsze przygotowały Eko Pokaz Mody. Dodatkowo z tej okazji uczniowie ze Szkolnego Klubu Ekologów przeprowadzili kolorowe pokazy chemiczne dla uczniów klas I-IV

• Lapbooki klasy 3

• Klasa 3 miała okazję wykonać swoje pierwsze lapbooki. Dotyczyły one wybranych parków narodowych, 7 cudów świata lub lektury Oto jest Kasia.

• Dzień Matematyki i święto Liczby Pi

• W marcu aż dwukrotnie mamy okazję do tego, by oddać honory królowej nauk, za jaką uchodzi matematyka. Dziś, czyli 14 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Natomiast nieco wcześniej - 12 marca - przypada Dzień Matematyki. To dobra okazja do tego, by przyjrzeć się temu, jak współcześni uczniowie radzą sobie z tym przedmiotem.

Dzień Liczby Pi (π) to święto obchodzone 14 marca, ponieważ data ta zapisywana jest w USA jako 3.14, co kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Celem jest uczczenie jednej z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych. Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy matematyka Larry'ego Shawa. Obecnie w obchody włączają się miłośnicy matematyki z różnych zakątków świata, w tym Polski.

To okazja do celebrowania wszystkiego, co związane jest z matematyką i naukami ścisłymi, a także do połączenia nauki i zabawy. Z tej okazji my też postanowiliśmy sprawdzić, czy matematyka nadal pozostaje jednym z najbardziej nielubianych przedmiotów w szkole i uważanym za jeden z najtrudniejszych?

• Gratulujemy!

• Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zakwalifikowania się do turnieju półfinałowego najlepszych szachistów ze Szkół Podstawowych powiatu tarnogórskiego!
            Jakub Jaros, Marek Komenderski i Borys Półtorak już 4 kwietnia będą nas reprezentować w TCK.

• Zawody koszykówki

• 2 marca w naszej szkole odbyły się Miejskie Zawody w Koszykówce dziewcząt. Po zaciętych i emocjonujących meczach I miejsce zdobyła reprezentacja SP 15, II miejsce SP 13, III miejsce SP 6. Wszystkim uczestniczkom serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Studia Carnaval

• 1 marca zagościło u nas Studio Carnaval ze swoim pokazem Art Voyage. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.