• Bal Karnawałowy

• 07.02.2023 roku w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. W szkole zrobiło się kolorowo i bajkowo! Można było spotkać wróżki, królewny, biedronkę, rycerzy, policjantów, Batmana… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali gimnastycznej rozpoczęły się tańce, były one przeplatane zabawami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Do domu wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Zabawy dla klas młodszych prowadziła p. Barbara Musik, natomiast dla klas starszych – uczniowie klas 8 – Za co serdecznie dziękujemy !!
            Wszystkie zdjęcia dostępne są tutaj: zdjęcia z balu karnawałowego

• Pierwsza pomoc

• Klasa IV na lekcji przyrody uczyła się pierwszej pomocy. Wszyscy w szkole od razu czują się bezpieczniej.

• Dzień Patrona

• Święto poświęcone naszemu Patronowi zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych. 31 stycznia wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach związanych z Dniem Patrona Szkoły – Alfonsa Zgrzebnioka. Dzieci uczestniczyły w prelekcji i prezentacji filmu dotyczącego Naszego Patrona, po którym mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz dotyczący jego życia. Z tej okazji uczniowie mogli również zagrać w grę historyczną „trzecie powstanie 1921”. Klasy młodsze uczyły się również pieśni i tańca patriotycznego.

• Dziękujemy

• Dziękujemy firmie Castorama w Tarnowskich Górach za podarowanie rolet okiennych, dzięki którym słońce nie będzie przeszkadzało naszym uczniom w nauce!!

• TCK zaprasza!

• Tarnogórskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na:

•  Film „Pan Zabawka” (05.02, 15:00)
            • Warsztaty plastyczne „Walentynkowy zawrót głowy” w filii TCK w Reptach Śląskich (09.02, 17:00)
            • Film „Zadziwiający kot Maurycy” (11.02, 15:00)
            • Film „Uwolnić Poly” (12.02, 15:00)
            • Warsztaty „Kotek z materiału” w filii TCK w Opatowicach (17.02, 16:00)
          • Ostatni dzień półkolonii zimowych w naszej szkole!

• Dziś był ostatni dzień naszych półkolonii! Wybraliśmy się do Centrum Rozrywki - Ocean Club w Tarnowskich Górach, gdzie mieliśmy okazję zagrać w bilard, kręgle oraz nauczyć się i zatańczyć na parkiecie Ciapa la galeina czyli tzw. taniec kurczaka. Zapraszamy do galerii!

• Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie - dzień czwarty!

• Czwarty dzień ferii był bardzo aktywny!! Klasy młodsze udały się na ścianę wspinaczkową w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach, gdzie pod okiem instruktorów poznały zasady bezpieczeństwa oraz podstawowe komendy potrzebne do bezpiecznej zabawy w tym miejscu! Następnie mogli popróbować swoich sił wspinając się!! Klasy starsze w tym czasie udały się do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, gdzie pod okiem instruktorów i ratowników doskonaliły umiejętności pływania!!
            Po tak wyczerpującym poranku, po powrocie do szkoły w ramach relaksu odbyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci malowały na płótnie swoje obrazy! Ich dzieła już niedługo będzie można podziwiać w naszej Galerii Sztuki w szkole!

• Trzeci dzień ferii!!

• Z tej okazji wybraliśmy się do Multikina w Zabrzu na bajkę "Kot w butach. Ostatnie życzenie". Po powrocie do szkoły zotało nam trochę czau na wpólne gry i zabawy!

• Drugi dzień ferii zimowych za nami!

• Dziś z tej okazji wybraliśmy się na Halę Sportową i Park Wodny w Tarnowskich Górach. Dzień był bardzo aktywny!! Klasy starsze miały okazję zadbać o swoje zdrowie podczas wspinaczki na ściance! To sport, który równomiernie kształtuje sylwetkę, rozwija siłę i wytrzymałość naszych mięśni, a także wpływa na zwiększenie gibkości i zakresów ruchów w stawach. Patrząc na miny dzieci widać, że było super!

Klasy młodsze w tym czasie korzystały z atrakcji parku wodnego w naszym mieście, gdzie pod kontrolą ratownika miały okazję uczestniczyć w zajęciach nauki pływania a także odprężyć się w basenach, zjeżdżalniach oraz poszaleć na fali.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!!

• Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie

• W dniu dzisiejszym w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe, a razem z nimi zimowe półkolonie w szkole! Pierwszy dzień już za nami! Mieliśmy okazję pojechać do Gliwic do Europy Centralnej na wystawę klocków Lego, gdzie poza oglądaniem wspaniałych budowli mogliśmy sami pobawić się w konstruktorów i wybudować własne dzieła!! Okazało się, że klocki to nie tylko zabawa, ale też nauka! Na wystawie były również wybudowane z klocków różne narządy zmysłów i kilka ciekawostek o nich!!  Kolejną atrakcją była 3D Gallery, gdzie mogliśmy samodzielnie zrobić sobie zabawne zdjęcia!! Zapraszamy do Galerii!!

• Biologia!!

• Przed feriami lekcja biologii inna niż wszystkie!!
            Chętni uczniowie klas VII i VIII  p
            o zapoznaniu się z budową serca, mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę. Sekcję przeprowadzono po opieką nauczyciela biologii. Warsztaty z prawdziwym eksponatem pozwalają na dokładne poznanie tego narządu.

• Na zielonym wzgórzu

• Klasa IV i V wybrały się 3 stycznia do TCK na spektakl "Na zielonym wzgórzu". Po przedstawieniu uczniowie zostali zaproszeni na scenę.

• Wieczór kolędowy 2023

• Kolędowanie to jeden z piękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, który warto kultywować, dlatego też 4 stycznia w naszej szkole odbyło się noworoczne spotkanie, w czasie którego nasi uczniowie mieli okazje wystąpić przed rodzicami oraz przyjaciółmi naszej szkoły. Był to niezwykły czas wspólnego kolędowania. Dziękujemy wszystkim uczniom za serce włożone w piękne przygotowanie i prezentację jasełek, kolęd i pastorałek.

• Noworoczne spotkanie z Rodzicami

• 4 stycznia o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich Rodziców oraz niezawodnych przyjaciół ZSP1 na noworoczne spotkanie, które umilą nam swoimi występami nasi uczniowie. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania, słodkiego poczęstunku oraz spotkań z wychowawcami.