Strona główna

      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • Świątecznie!

            22 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się wszyscy na Sali gimnastycznej gdzie mieliśmy okazję wspólnie kolędować. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!!

          • Betlejemskie Światełko Pokoju 2022

            W naszej szkole rozbłysnął symbol pokoju, braterstwa i radości!! 15 grudnia zagościło w naszej szkole Betlejemskie Światło Pokoju, które zostało przekazane Dyrektorowi szkoły przez harcerzy!
            Płomień ten jest zapalany w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień, a potem, niesiony przez harcerzy i skautów, rozgrzewa serca na całym świecie. Tak i też dotarło do naszej szkoły.
            Tegoroczna akcja Harcerzy prowadzona jest pod hasłem ŚWIATŁO DLA CIEBIE, dlatego też
            będziemy się nim dalej dzielić. Dzięki temu to światło będzie dawało moc nie tylko nam, ale tym wszystkim, do których je zaniesiemy. Siła tego maleńkiego płomienia tkwi także w tym, że jest dzielony. Odpalamy świecę od świecy, dzięki czemu świat staje się jaśniejszy. Tak dzieje się z dobrem, pokojem i miłością. Dzielone z innymi, pomnażają się, sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze, że rodzi się

          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

            Świąteczne zakupowe szaleństwo trwa w najlepsze, jak co roku o tej porze. My też ulegliśmy magii przedświątecznych zakupów i przygotowaliśmy kiermasz świąteczny. Były stroiki, skarpety na prezenty, haftowane obrazki i zapachowe saszetki do szafy. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu kiermaszu przynosząc bombki, wstążki, zielone, żywe gałązki i inne elementy niezbędne do wykonania świątecznych ozdób.

          • Potrzebujemy Waszej pomocnej dłoni!!

            Nasza szkoła pragnie przystąpić do konkursu ,,Zielona Pracownia” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, którego celem jest utworzenie pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych oraz ekologicznych. Projekt ten umożliwi nam pozyskanie pomocy dydaktycznych związanych bezpośrednio z edukacją, sprzętu audio-video, komputerowego, fotograficznego, urządzeń wielofunkcyjnych, a także wyposażenia pracowni: meble, stojaki na mapy czy plansze.

          • Kolejne nagrody za Talenciaki!!

            Właśnie przyszła do nas kolejna paczka z nagrodami za Talenciaki!! Zawiera ona instrumenty zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Wszystkie instrumenty są przejrzyście ułożone w torbie, a dzięki mocowaniom są zawsze na swoim miejscu!! ZESTAW ZAWIERA: meksykańskie drewniane guiro, 2 kolorowe drewniane kastaniety, 1 kastaniety z trzonkiem, 1 duży pierścień z 6 parami dzwoneczków, 1 para talerzy, 4 grzechotki w kształcie jajek, 3 trójkąty, 1 tamburyn, 1 drewniany blok drewniany akustyczny, 2 bębny rurowe, 1 tonblok, 1 para klawesów z drewna bukowego, 1 dodatek z paskami do przenoszenia !! Teraz lekcje muzyki w przedszkolu i szkole będzie słychać jeszcze głośniej w całej okolicy!!

          • Mikołajki w klasach młodszych!!

            6 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj!! Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole :-)

          • Talenciaki!

            Klasowy zestaw do nauki czasu w skład którego wchodzi 25 małych zegarków i 1 duży! Do zastawu dołączone są karty Pracy! Dzięki temu zestawowi dzieci z młodszych klas w mgnieniu oka opanują nauke czasu!! Dziękujemy za pomoc w zbieraniu talenciaków!! Jak tylko dojadą kolejne nagrody - poinformujemy Was!

          • Mikołajkowa niespodzianka!

            Jakie przyjemne mogą być lekcje kiedy są taaakie niespodzianki Panie kucharki - dziś w roli pomocników Św. MIKOŁAJA-upiekły przepyszne pierniczki dla wszystkich. Klasa 8a wraz z Panią Asią jako pierwsi skosztowali tych pyszności, następne Panie zrobiły rundę po szkole i poczęstowały wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników. Dziękujemy bardzo

          • Dzień Ciasta

            W poniedziałek 28 listopada z okazji DNIA Ciasta samorząd szkolny zorganizował kiermasz ciast. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Rodziców dzień wpłynął w bardzo słodkiej i przyjemnej atmosferze. Słodkości rozeszły się błyskawicznie na kilku przerwach. Łącznie zebraliśmy 738 zł Dziękujemy raz jeszcze

          • Akademia Wodna

            Nasza szkoła uczestniczyła w programie edukacyjnym "Akademia Wodna" realizowanym przez Fundację Veolia Polska i UNEP/GRID-Warszawa. W ramach programu nauczyciel biologii i chemii uczestniczyła w cyklu szkoleń dotyczących wody. Na szkoleniach poruszano tematy dotyczące kryzysu klimatycznego, jego wpływie na dostęp do wody, omawiano też jak gospodarować zasobami wodnymi w kontekście zmian klimatycznych, oraz jak możemy powstrzymać kryzys. W ramach udziału w programie nasza szkoła otrzymała pakiet pomocy naukowych oraz zbiornik na deszczówkę, za co serdecznie dziękujemy:)

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Piątek 26.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych