Strona główna

      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

            Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą i dużą wilgotnością powietrza, pozwalały poczuć klimat dawnej górniczej pracy.

          • Turniej strzelecki

            W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.

            Uczestnicy wysłuchali ciekawej prelekcji dotyczącej początków miasta Tarnowskie Góry. Wydarzenie było świetną okazją do poszerzenia wiedzy na temat historii regionalnej, jak również na integrację klasową i sportową rywalizację.

          • Turniej Szachowy

            12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.

          • Mam talent w klasie III

            W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.

          • Dzień Sportu

            8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!

          • Jedziemy do ZOO

            🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
            Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.

          • Dzień Rodziny - klasa 2

            Dzień Rodziny 😊❤️
            Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.

          • Wycieczka

            26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.

          • Gratulacje!

            Nasza uczennica Kinga Sobczyk otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym: "Plastyczne inspiracje twórczością Andrzeja Wajdy" w kategorii: Projekt stroju damskiego. Serdecznie gratulujemy!

          • Projekt „Wielka Liga Czytelników”!

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Środa 24.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych