Strona główna

      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • Wycieczka!

            28 października klasa 6 wybrała się na wycieczkę do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, gdzie zwiedzali Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, czyli Stadion Śląski, uczestniczyli w seansie pod kopułą w Planetarium Śląskim oraz brali udział warsztatach meteorologicznych. W czasie zwiedzania stadionu uczniowie mieli okazję wejść do szatni reprezentacji Polskiej, strefy relaksu, zasiąść na ławce rezerwowych, a także sprawdzić swoich sił podczas biegu na bieżni lekkoatletycznej. Warsztaty meteorologiczne bardzo zaciekawiły naszych uczniów, wykazali się na nich swoją wiedzą i umiejętnościami. Na sam koniec wycieczki uczestniczyli w seansie pod kopułą „Cztery pory roku” w czasie którego mogli dowiedzieć się dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu? Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba?

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego!

            25 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu uczniowskiego! Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły z klas 4-8. Wzięło w nim udział 75 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Wszystkie oddane głosy były ważne! Komisja wyborcza w składzie: Julia Grajoszek z kl.7 oraz Robert Elias z klasy 8a wraz z opiekunem SU: panią pedagog Joanną Chmielowską, czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonali obliczeń głosów.

          • Pasowanie na ucznia

            20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszaki pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Elżbietę Kubicę. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

          • Jesiennie!

            Dziś klasa 3 w zamach zajęć kółka artystycznego wybrała się na krótki spacer, w czasie którego zbierała jesienne liście, następnie wykonała z nich jesienne prace!

          • Wizyta Policji w naszej szkole!

            Gościliśmy w naszej szkole Panią policjantkę z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii starszą aspirant Małgorzatę Bednarską, która opowiedziała uczniom klas 7 i 8 o odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle przepisów prawnych.

            Podczas spotkania omówione zostały podstawowe pojęcia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i konsekwencje związane z czynami popełnionymi przez osoby poniżej 18 roku życia. Uczniowie dowiedzieli się m.in. kim jest osoba nieletnia oraz czym jest czyn karalny. Funkcjonariuszka policji przedstawiła środki wychowawcze stosowane przez sąd i rodzaje kar. Uświadomiła też uczniów, że nie tylko samo dokonanie czynu karalnego jest karalne, karze podlega również pomocnictwo. Ponadto Starszy Aspirant przypomniała uczniom o zakazie używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. W związku z tym zwróciła uczniom uwagę o obowiązku przestrzeg

          • Udało się !!!!

            Nasza szkoła otrzymała Certyfikat: „Szkolnego klubu ekologów”.

            Uczniowie ze Szkolnego Klubu Ekologów przez cały rok szkolny 2021/2022 wykonywali zadania określone w regulaminie konkursu. Każde zadanie było ciekawe ale wymagało wiele pracy i dużego zaangażowania ze strony uczniów. Wszystkim klubowiczom należą się podziękowania i wielkie BRAWA!!!

          • Uwaga!!

            Przeglądamy parapety i szukamy kwiatów które nam się już znudziły. Szkolny klub wolontariatu organizuje akcję - podziel się kwiatuszkiem

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Piątek 26.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych