Strona główna

      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • #SprzątamyDlaPolski #sadziMY

            W dzisiejszej akcji sprzątania dla Polski wzięli udział uczniowie klas 4-8. Cały projekt rozpoczęliśmy od spotkania z leśniczym z Nadleśnictwa Świerklaniec - Panem Tadeuszem Kiedrzynem, który opowiedział dzieciom ,,po co nam drzewa’’, po prelekcji na terenie szkoły wspólnymi siłami posadziliśmy drzewo, o które będą się troszczyli nasi uczniowie. Następnie udaliśmy się do lasu, gdzie z wielkim entuzjazmem zbieraliśmy wszystkie śmieci.

            Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

          • Dzień Chłopaka

            30 września jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Ten dzień minął w sympatycznej i miłej atmosferze. Dziewczyny przygotowały dla chłopaków sporo niespodzianek!! Jeszcze raz życzymy wszystkim tym małym i tym większym chłopakom dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w tym roku szkolnym.

          • Konkurs

            Szkolny Klub Ekologów bierze udział w konkursie ,,Jestem EKO’’. Uczniowie będą mogli poznać
            rozmaite praktyczne aspekty „bycia eko”, które w prosty sposób mogą zostać włączone do życia
            codziennego. Zapoznają się również, między innymi, z pojęciami np.: upcyklingu, zero waste,
            oszczędzania zasobów, bioróżnorodności, oraz działania pro natura.
            Rodziców uczniów uczęszczających do Klubu prosimy zapoznać się z załączonym regulaminem.

          • #SprzątamyDlaPolski!

            Nasza szkoła dołączyła do IV edycji akcji #SprzątamyDlaPolski, która odbędzie się już 4 października! Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału! Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Dorotą Okroją lub p. Joanną Nowak.

          • Gwarki 2022

            W tegorocznym pochodzie gwarkowskim Nasza Szkoła przedstawiła hasło "Jesteśmy EKO". Uczniowie zaprezentowali zależności pomiędzy poszczególnymi ekosystemami.

            Centralną postacią pochodu była Matka Ziemia, która prowadziła poszczególne ekosystemy, zwierzęta w nich występujące i żywioły. Mogliśmy zobaczyć: słońce, chmurę, wiatr, wodę, kwiaty, łąkę, las oraz zwierzęta: wilgę, żabę, pszczołę, motylka oraz wiewiórkę.

          • Wycieczka klasy IV

            14 czerwca uczniowie klasy IV wybrali się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Zamku Wrochema. Na lekcjach Iluzji, Różdżkoznawstwa i Eliksirów poczuli się niczym młodzi czarodzieje pobierający nauki w Hogwarcie. Dzieci nauczyły się magicznych sztuczek, poznały magiczne zaklęcia, a nawet zrobiły, według specjalnej receptury, eliksir młodości. Wszyscy mogli się przekonać, że nauka w takiej szkole to niekończąca się radość i wieczna zabawa.

        • Powitanie lata
          • Powitanie lata

            Dziś powitaliśmy lato radośnie i kolorowo. Przedszkolaki i klasy 1-4 bawiły się wyśmienicie w promieniach letniego słońca korzystając z atrakcji i animacji prowadzonych przez DEJZI KLUB.

            https://m.facebook.com/dejziklubanimacje/

            Na naszym szkolnym podwórku stanął gigantyczny zamek dmuchany ze zjezdzalnią. Nasze buzie były kolorowe i zamieniały się w różne zwierzątka. Na naszych głowach powstawały kolorowe warkoczyki. Jedliśmy słodką watę cukrową. Bawiliśmy się zabawkami zrobionymi z balonów. Na naszych rękach powstawały błyszczące tatuaże a wokół unosiły się bańki mydlane w których się chowaliśmy. Odwiedziła nas również DEJZI.

        • Podręczniki
          • Podręczniki

            W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego przypominamy o obowiązku zwrotu do środy (22.06):

            • wypożyczonych podręczników dotacyjnych (nie dotyczy ćwiczeń i podręczników do religii)

            • książek wypożyczonych z biblioteki (lektury, beletrystyka)

            Podręczniki należy przynośić do nauczycieli przedmiotów lub nauczyciela bibliotekarza.

        • Uwaga przypominamy!
          • Uwaga przypominamy!

            22.06 w naszej szkole w godz. 9-12 bedą odbywać się obchody Dnia Lata.

            Przedszkole i klasy I-IV będą uczestniczyć w różnego typu animacjach na terenie szkoły, a klasy V-VIII udają się pieszo na piknik do Pniowca.

            Szczegółowe informacje u wychowawców klas.

          • Spływ kajakowy

            We wtorek 14.06. uczniowie klasy 6 wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Mała Panew. Młodzi adepci kajakarstwa z pomocą dwóch dzielnych mam, swojej pani oraz instruktora, pokonali liczącą 9 kilometrów trasę z Krupskiego Młyna do Kielczy. Nurt rzeki i pojawiające się przeszkody nie zatrzymały płynących kajaków. Cel został osiągnięty. Emocje były, zabawa była. Sukces kompletny

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Piątek 26.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych