Strona główna

      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
        • NOC W SZKOLE
          • NOC W SZKOLE

            16 uczniów klasy 7b zdecydowało się spędzić noc w szkole, gdzie brali udział w zabawach integracyjnych, projekcie ekologicznym „Tworzymy coś z niczego”, grach planszowych, konkurencjach i innych atrakcjach!

            Wydaje się to nie do pomyślenia... A jednak... To naprawdę się wydarzyło.

            Uczniowie klasy 7b po raz pierwszy mieli okazję przekonać się jak wygląda szkoła nocą. 18 marca wieczorem stawili się w szkole ze śpiworami i poduszkami do spania. Jednak czekało na nich wiele atrakcji, więc wszystkie swoje akcesoria do spania mogli swobodnie odłożyć na później. Po oficjalnym rozpoczęciu i przedstawieniu zasad, które obowiązywały podczas organizowanej imprezy, rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych. Dzieciaki tańczyły i śpiewały, przy czym śmiały się do łez. Po zabawach na uczestników czekała wspólna kolacja – oczywiście to co lubią najbardziej – pizza! Po kolacji chwila odpoczynku na gry planszowe

          • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

            Szkolne Koło Wolontariatu informuje, ze zbiórek „Grosików” prowadzonych w szkole zostały zakupione produkty przeznaczone na przygotowanie 250 śniadań dla uchodźców. Kanapki przygotowały nasze Panie kucharki. Śniadania trafiły do punktu przygranicznego. Zbiorka jest nadal prowadzona, a za zebrane „grosiki” będziemy przygotowywać kolejną pomoc.

        • Pierwszy Dzień Wiosny
          • Pierwszy Dzień Wiosny

            Pierwszy Dzień Wiosny uczciliśmy hucznie.

            Szkolny Klub Ekologów pod wodzą pani Doroty Okroi przygotował informacje na temat odpadów. Nauczyliśmy się nie tylko segregować śmieci, ale także dowiedzieliśmy się jak przebiega proces recyklingu. Kolejne referaty przeplatane były występami. Przedstawiciele klas śpiewali piosenki ekologiczne. Najbardziej podobały się występy Ewy i Kingi z kl. II; Kamili i Mai z kl. V i Wiktorii z kl. VIII.

          • Pomoc dla Ukrainy

            DZIĘKUJEMY !!!

            Zakończyliśmy szkolną i przedszkolną akcję charytatywną, podczas której cała społeczność naszej placówki, brała aktywny udział w zbiórce darów przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy.

            Spakowane i posegregowane rzeczy zostały przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach.

        • Pomoc dla dzieci z Ukrainy
          • Pomoc dla dzieci z Ukrainy

            Szanowni Państwo,

            W Naszej Szkole jest organizowana zbiórka nieużywanych telefonów komórkowych, które mogą zostać wykorzystane jako cyfrowy tłumacz dla dzieci przybywających z Ukrainy, kontynuujących naukę w naszym mieście.

            Telefony możemy zostawiać w przedsionku szkoły (został na to przygotowany specjalny plastikowy pojemnik). Przed oddaniem telefonu prosimy o wykasowanie danych i zdjęcie blokady.

          • Wszystkie dzieci zbieraja elektrośmieci

            Drodzy uczniowie i rodzice !!!

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

          • WARTO POMAGAĆ !!!

            PRZEDSZKOLAKI I UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY

            OGŁASZAJĄ ZBIÓRKĘ MATERIAŁÓW PLASTYCZNYCH

            DLA DZIECI Z UKRAINY, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ

            W DNIACH OD 7.03.2022 r. do 11.03.2022 r.

            ZA KAŻDY DAR SERCA DZIĘKUJEMY!!!

            Zachęcamy, by każdy uczeń i przedszkolak przyniósł

            wybrane NOWE artykuły z poniższej listy:

          • KONKURS PLASTYCZNY

            Konkurs „Międzynarodowy Dzień Ziemi – Czyste Sowice”

            Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Międzynarodowy Dzień Ziemi – Czyste Sowice” organizowanym przez Radę Dzielnicy "Sowice" we współpracy z naszą szkołą.

            Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu:

          • Patron szkoły

            Dnia 31.01.2022 r. obchodziliśmy 85 rocznicę śmierci patrona naszej szkoły Alfonsa Zgrzebnioka, dowódcy I i II powstania śląskiego, działacza samorządowego i politycznego na Śląsku.

            Uroczystości upamiętniające rocznicę Jego śmierci odbyły się na grobie powstańca, który znajduje się na cmentarzu komunalnym w Rybniku.

        • Konkurs
          • Konkurs

            17 marca 2022 roku ( w czwartek) o godz. 9:00 odbędzie się XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR". Regulamin konkursu znajduje się na stronie

            www.kangur-mat.pl

            - Wpisowe za udział w konkursie wynosi 12 zł od uczestnika.

            - Każdy uczestnik w dniu konkursu otrzyma zabawkę logiczną " Zaplątany kangurek"

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Piątek 26.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych