Strona główna

      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • Powstania Śląskie

            Miesiąc maj jest ważny nie tylko ze względu na rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 102 lata temu wybuchło III powstanie śląskie. Mimo germanizacji wielu Ślązaków czuło się Polakami i chciało by Górny Śląsk został włączony do Polski. Na mocy plebiscytu z dnia 20 marca 1921r. Górny Śląsk miał pozostać po stronie niemieckiej. Ta decyzja wywołała protest miejscowych Polaków. W nocy z 2 na 3 maja 1921r. wybuchło trzecie powstanie śląskie. Sporny obszar podzielono pomiędzy Polskę i Niemcy w październiku 1921r. Omawiając powstania śląskie rozmawialiśmy również o Alfonsie Zgrzebnioku – patronie naszej szkoły, który był jedną z pierwszoplanowych postaci w obozie powstańców. Te ważne wydarzenia zostały upamiętnione na pracach uczniów klasy IV

          • Dzień Patriotyczny

            4 maja w ramach Dnia Patriotycznego świętowaliśmy kolejną rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu nie zabrakło pieśni patriotycznych, występów muzycznych oraz tanecznych, które podkreśliły uroczysty charakter wydarzenia. Była to okazja do refleksji, pielęgnowania patriotyzmu oraz przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

          • Dbamy o zdrowie i przyrodę

            21 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi nasi uczniowie mieli okazję wykonać zdrowe sałatki i kanapki, które zjedli na drugie śniadanie oraz posadzić od nasionka swoje własne drzewko – sosnę lub modrzew. Sadzonki zdobią nasze parapety i z niecierpliwością czekamy aż zaczną rosnąć!

          • Escape Room z okazji Dnia Ziemi

            21 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi klasy starsze uczestniczyły w Escape Roomach: matematyczno-przyrodniczym i językowym. Przed dziećmi było mnóstwo wyzwań, logicznych zagadek, a także zadań w których mogły wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach. Uczniowie bez większych problemów poradzili sobie! Emocjom nie było końca!

          • Dzień Ziemi

            21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy JarosFarm, którzy specjalnie dla wszystkich naszych uczniów przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dotyczące pszczół i ptaków drapieżnych. Dzieci miały szanse zdobyć wiedzę o budowie pszczół, ula i procesu produkcji miodu. W trakcie zajęć praktycznych mogli poczuć się jak prawdziwi pszczelarze: ubierając się w strój oraz budując ramki do ula. Nie mogło również zabraknąć degustacji miodu! Palce lizać! Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które dotyczyły ptaków drapieżnych. Możliwość zobaczenia z bliska sokoła i jastrzębia była dla nich ogromnym przeżyciem! Uczniowie poznali również najważniejsze informacje dotyczące tych ptaków. JarosFarm z cierpliwością odpowiadali na wszystkie pytania naszych podopiecznych!

          • Konkurs Plastyczny

            19 kwietnia odbył się w szkole konkurs plastyczny pod patronatem Pani Beaty Hetmańczyk. Przed przystąpieniem do konkursu dzieci wzięły udział w krótkim warsztacie plastycznym, który poprowadziła tarnogórska artystka. Była to dla nich znakomita okazja, aby poznać triki przydatne w malowaniu suchymi pastelami. Następnie uczestnicy konkursu wykonali prace do usłyszanego fragmentu książki: "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett. Konkurs z udziałem Pani Hetmańczyk był dla uczniów świetną sposobnością do poznania artystki i zdobycia nowego doświadczenia.

          • Rowerowy Maj

            Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.
            Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
            Zasady kampanii są bardzo proste: każdy, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek p

          • Turniej szachowy

            4 kwietnia odbył się turniej półfinałowy najlepszych szachistów ze Szkół Podstawowych powiatu tarnogórskiego, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły! Dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej szkoły!

          • Wynalazki

            Klasa 3 miała okazję poczuć się jak wynalazcy i wymyśleć coś niezwykłego. Z tej okazji powstały roboty, które mają nam pomagać w codziennym życiu, nietypowe przedmioty, które mają umilać nam czas wolny, a nawet poidełka dla ptaków, które same się napełniają dzięki wbudowanej kamerze i czujniku poziomu wody! Zobaczcie sami.

          • Konkurs ortograficzny

            Dziś w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny klas III, w którym udział wzięli uczniowie siedmiu tarnogórskich szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.
            I miejsce – Aleksandra Jarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 11
            II miejsce – Kinga Sobczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
            III miejsce – Julia Nowak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Czwartek 25.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych