Strona główna

      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • Bal Karnawałowy

            07.02.2023 roku w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. W szkole zrobiło się kolorowo i bajkowo! Można było spotkać wróżki, królewny, biedronkę, rycerzy, policjantów, Batmana… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali gimnastycznej rozpoczęły się tańce, były one przeplatane zabawami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Do domu wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Zabawy dla klas młodszych prowadziła p. Barbara Musik, natomiast dla klas starszych – uczniowie klas 8 – Za co serdecznie dziękujemy !!
            Wszystkie zdjęcia dostępne są tutaj: zdjęcia z balu karnawałowego

          • Dzień Patrona

            Święto poświęcone naszemu Patronowi zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych. 31 stycznia wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach związanych z Dniem Patrona Szkoły – Alfonsa Zgrzebnioka. Dzieci uczestniczyły w prelekcji i prezentacji filmu dotyczącego Naszego Patrona, po którym mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz dotyczący jego życia. Z tej okazji uczniowie mogli również zagrać w grę historyczną „trzecie powstanie 1921”. Klasy młodsze uczyły się również pieśni i tańca patriotycznego.

          • Dziękujemy

            Dziękujemy firmie Castorama w Tarnowskich Górach za podarowanie rolet okiennych, dzięki którym słońce nie będzie przeszkadzało naszym uczniom w nauce!!

          • TCK zaprasza!

            Tarnogórskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na:

            • Film „Pan Zabawka” (05.02, 15:00)
            • Warsztaty plastyczne „Walentynkowy zawrót głowy” w filii TCK w Reptach Śląskich (09.02, 17:00)
            • Film „Zadziwiający kot Maurycy” (11.02, 15:00)
            • Film „Uwolnić Poly” (12.02, 15:00)
            • Warsztaty „
          • Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie - dzień czwarty!

            Czwarty dzień ferii był bardzo aktywny!! Klasy młodsze udały się na ścianę wspinaczkową w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach, gdzie pod okiem instruktorów poznały zasady bezpieczeństwa oraz podstawowe komendy potrzebne do bezpiecznej zabawy w tym miejscu! Następnie mogli popróbować swoich sił wspinając się!! Klasy starsze w tym czasie udały się do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, gdzie pod okiem instruktorów i ratowników doskonaliły umiejętności pływania!!
            Po tak wyczerpującym poranku, po powrocie do szkoły w ramach relaksu odbyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci malowały na płótnie swoje obrazy! Ich dzieła już niedługo będzie można podziwiać w naszej Galerii Sztuki w szkole!

          • Drugi dzień ferii zimowych za nami!

            Dziś z tej okazji wybraliśmy się na Halę Sportową i Park Wodny w Tarnowskich Górach. Dzień był bardzo aktywny!! Klasy starsze miały okazję zadbać o swoje zdrowie podczas wspinaczki na ściance! To sport, który równomiernie kształtuje sylwetkę, rozwija siłę i wytrzymałość naszych mięśni, a także wpływa na zwiększenie gibkości i zakresów ruchów w stawach. Patrząc na miny dzieci widać, że było super!

          • Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie

            W dniu dzisiejszym w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe, a razem z nimi zimowe półkolonie w szkole! Pierwszy dzień już za nami! Mieliśmy okazję pojechać do Gliwic do Europy Centralnej na wystawę klocków Lego, gdzie poza oglądaniem wspaniałych budowli mogliśmy sami pobawić się w konstruktorów i wybudować własne dzieła!! Okazało się, że klocki to nie tylko zabawa, ale też nauka! Na wystawie były również wybudowane z klocków różne narządy zmysłów i kilka ciekawostek o nich!! Kolejną atrakcją była 3D Gallery, gdzie mogliśmy samodzielnie zrobić sobie zabawne zdjęcia!! Zapraszamy do Galerii!!

          • Biologia!!

            Przed feriami lekcja biologii inna niż wszystkie!!
            Chętni uczniowie klas VII i VIII p
            o zapoznaniu się z budową serca, mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę. Sekcję przeprowadzono po opieką nauczyciela biologii. Warsztaty z prawdziwym eksponatem pozwalają na dokładne poznanie tego narządu.

          • Wieczór kolędowy 2023

            Kolędowanie to jeden z piękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, który warto kultywować, dlatego też 4 stycznia w naszej szkole odbyło się noworoczne spotkanie, w czasie którego nasi uczniowie mieli okazje wystąpić przed rodzicami oraz przyjaciółmi naszej szkoły. Był to niezwykły czas wspólnego kolędowania. Dziękujemy wszystkim uczniom za serce włożone w piękne przygotowanie i prezentację jasełek, kolęd i pastorałek.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Piątek 26.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych