• Polska

        •                          

           

           

           

          O naszej szkole pisać nie będziemy, jeżeli ktoś ma jakieś braki w historii to prosimy wejść na link "o szkole"

           

           

          Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pani Danuta Herman


           

           



           

          Działania zaplanowane przez naszą szkołę zostaną włączone w bieżący plan nauczania różnych przedmiotów szkolnych w ramach edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej (kl. I-III) i klas IV-VI. Wszelkie działania zostały zaplanowane według liter tworzących akronim projektu. „Poszukiwanie” obejmuje min. tworzenie prezentacji w programie Power point na temat historii komputerów, tworzenie książki kucharskiej „Wesołe przekąski nastolatków”. Pod kątem obszaru „kreatywność” uczniowie będą tworzyć kalendarz techniką orgiami, będą uczestniczyć w konkursie pt. „Najpiękniejsza bryła”, „Wesołe drzewko”, zaprojektują ilustracje dla niewidomej dziewczynki i makietę wymarzonego podwórka. W dziedzinie “instrukcje” uczniowie wezmą udział w akcji sprzątania świata, konkursie ekologicznym “Ze starego coś nowego”. Obszar “edukacja” da uczniom możliwość stworzenie reklamy ciekawej książki, wzięcia udziału w konkursie ortograficznym i pięknego czytania, czy “Dniu matematyki”. Dzieci będą także tworzyć monografie nt. Parków narodowych, prezentację nt. “Dnia Ziemi” i wezmą udział w sesji ekologicznej w ramach dziedziny “natura”. Szeroko rozumiana „kultura” będzie wyrażona poprzez obchody różnorakich świąt np. Dnia Papieskiego, Dnia Św. Mikołaja, wystawianie inscenizacji: Jasełka, Misterium Wielkanocne, Dzień Dziecka czy organizowanie rozgrywek sportowych „Mini Cup”, prezentacji nt. „Najpiękniejsze zabytki Polski” i spektakli szkolnych. W obszarze „Europa” zorganizowany zostanie „Dzień Europejski”, inscenizacje baśni europejskich oraz międzynarodowy dzień sportu, w którym wezmą udział drużyny z krajów partnerskich.

           

          Celem projektu jest także praca nad rozwijaniem i ulepszaniem jakości nauczania i umiejętności posługiwania się językiem angielskim jako środkiem porozumiewania się między krajami partnerskimi. Polepszenie jakości nauczania języka angielskiego będzie odbywało się poprzez organizację konkursów, wykorzystanie różnych metod, nowoczesnej technologii (np. tablicy interaktywnej), wymienianiu doświadczeń i pomysłów pomiędzy partnerami oraz rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych poprzez korespondencję e-mail pomiędzy uczniami. Ważne jest także promowanie i organizowanie lokalnych i międzynarodowych imprez związanych z projektem (we współpracy ze środowiskiem lokalnym). 
          Kolejnym działaniem jest ta aktualna podstrona na stronie internetowej szkoły, poświęconej wyłącznie działaniom w ramach programu Comenius- zamieszczane będą zdjęcia, filmy, sprawozdania z bieżących działań, które również będą publikowane na łamach lokalnej prasy.

           

          Uffffffffff.................jest dużo do zrobienia, ale damy radę!!!!!!!!!!!!!!!!!!

               NASZE DZIAŁANIA:     

          1. 13 września 2009 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w pochodzie gwarkowskim podczas Gwarków 2009 i promowali nasz projekt

           

           

           

           

                    

           

           

           

             2. 18 września w ramach projektu uczniowie "sprzątali świat"

           

           

                   

           

           

            

            3.  W ramach projektu uczniowie klasy szóstej od początku września pracują nad wydaniem książki kucharskiej pt.: "Wesołe przekąski". Książka będzie się składać z czterech rozdziałów:

           


          I Zimne co nieco

          II Smakowite sałatki

          III Pyszne napoje

          IV Słodkie desery.

           


          Planowane wydanie i zaprezentowanie książki wraz z wykonaniem kilku potraw z przepisów, planowane jest na połowę listopada.


           

           

          Spotkanie z rodzicami odbyło się 9 listopada,na którym uczniowie klasy VI przedstawili swoim rodzicom prace nad projektem, zaprezentowali książkę oraz poczęstowali wszystkich kilkoma potrawami z książki


             

           

           

           

          4. Oto zdjęcie uczniów wyjeżdżających do Włoch: Weronika Szeja, Justyna Wardai Bartek Śnietka

           

           


          5. Sprawozdanie ze zdjęciami pobytu we Florencji można przeczytać na podstronie "Spotkanie we Włoszech"

           

          6. Uczniowie klasy trzeciej wykonali przepiękne kartki świąteczne dla naszych włoskich przyjaciół

           




           

          7. Uczniowie starszych klas w ramach projektu wykonywali karmniki dla ptaków na zimę

           

           


          7. Jasełka szkolne 2009r. przedstawiała klasa III


           

          8. Uczniowie klas starszych na lekcjach techniki wykonywali makiety wymarzonego placu zabaw. Oto kilka zdjęć:


           

                   
           

          9. W grudniu i styczniu roku szkolnego 2009/2010 uczniowie klas starszych na lekcjach języka polskiego w opracowywanych tekstach próbowali odnajdywać idealny świat. Utopie odkryliśmy w książce Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”, wierszu Joanny Kulmowej „Marzenia” i opowiadaniach Stanisława Lema „Bajki robotów”.

          Uczniowie zainspirowani tą twórczością dokonali samodzielnych prób tworzenia literackich i plastycznych utopii. Dzieci w klasie IV spisały swoje wyobrażenie o szkole przyszłości, wymyślały niezwykłe lekcje i równie fantastyczne przepisy kulinarne. Wykazały się również inwencją twórczą tworząc obrazy plastyczne z kleksów. Następnie dokonały próby interpretacji powstałych obrazów i nadały im tytuły.

          Natomiast uczniowie klasy VI pod wpływem „Bajek robotów” próbowali wykreować świat przyszłości – piękny, szczęśliwy i bardzo wygodny.

           
          10. Uczniowie klasy IV po zapoznaniu się z powieścią  Jadwigi Korczakowskiej „Spotkanie nad morzem” omówili problem głównej bohaterki książki – niewidomej dziewczynki, która mieszkając nad morzem, nigdy go nie widziała.Postanowiliśmy „pokazać” dziewczynce morze.
          Dzieci wykonały ilustracje przedstawiające morze, które dzięki zastosowaniu różnych materiałów, mogły być „odczytane” palcami przez osoby niewidome.

          Uczniowie wykazali się ogromna pomysłowością. Wykorzystali nie tylko plastelinę i papier o różnej fakturze, ale także  suchy makaron, piasek, muszelki, groch, folię itp. Samodzielnie sprawdzali, czy stworzone przez nich prace będą czytelne dla niewidomych. Czuły się dumne ze swojej pracy.


           

          12. Uczniowie klasy szóstej wykonywali wspaniałe bryły graniastosłupów wykorzystując wszelkie materiały: papier, zapałki, włóczka, koraliki, patyczki, makaron itp.

           

           

          13. Oto zdjęcie uczniów wyjeżdżających do Bułgarii: Kasia Krzykawska, Milena Jura, Dominik Stebel i Marek Zuber


           

          14. W ramach projektu odbył się w naszej szkole Dzień Matki Ziemi. Uczniwie wszystkich klas wzięli udział w żywej lekcji przyrody oraz w konkursie ekologicznym. Oto najciekawsze zdjęcia

           

          15. Ostatnim produktem projektu w roku szkolnym 2009/2010 jest wydrukowany kalendarz na rok szkolny 2010/2011 wraz z pracami uczniów i zdjęciami z Polski, Włoch i Bułgarii.

          16. Pierwszym działaniem w roku szkolnym 2010/2011 było ugoszczenie przedstawicieli szkół z projektu w naszej szkole. Obszerne sprawozdanie wraz ze zdjęciami mozna zobaczyć w linku Prezentacja z pobytu w Polsce.

          17. Uczniowie klasy piatej tworzyli prezentacje o zabytkach w Polsce. Najciekawszą prezentację o zabytkach przyrody można tutaj zobaczyć

          zabytki_przyrody.ppt
           

          18. Podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły zwiedzali Palmiarnię w Gliwicach, ponieważ teraz w projekcie realizujemy pojęcie NATURA

          19. Pod koniec lutego w ramach projektu odbyła się w szkole Tuwimiada. Zdjęcia z Tuwimiady można zobaczyć w albumie fotograficznym, zaś krótki film z prezentacji przedstawienia "Pan Tralaliński" po włosku,które przegotowała klasa V można odtworzyć na linku prezentacje o projekcie.

          20. 8 czerwca 2011r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu Comenius- był to FESTIWAL NAUKI. Oto artykuł o naszym święcie z gazety lokalnej - Gwarek