• Kolejne spotkanie z leśniczym!

• Klasę 3 i 4 odwiedził Pan Tadeusz Kiedrzyn leśniczy z Nadleśnictwa Świerklaniec. Dzieci dowiedziały się, które ptaki zimuja w Polsce oraz jak powinni je dokarmiać, następnie wspólnie wykonali karmniki.

• #SprzątamyDlaPolski #sadziMY

• W dzisiejszej akcji sprzątania dla Polski wzięli udział uczniowie klas 4-8. Cały projekt rozpoczęliśmy od spotkania z leśniczym z Nadleśnictwa Świerklaniec - Panem Tadeuszem Kiedrzynem, który opowiedział dzieciom ,,po co nam drzewa’’, po prelekcji na terenie szkoły wspólnymi siłami posadziliśmy drzewo, o które będą się troszczyli nasi uczniowie. Następnie udaliśmy się do lasu, gdzie z wielkim entuzjazmem zbieraliśmy wszystkie śmieci.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

• Dzień Chłopaka

• 30 września jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Ten dzień minął w sympatycznej i miłej atmosferze. Dziewczyny przygotowały dla chłopaków sporo niespodzianek!! Jeszcze raz życzymy wszystkim tym małym i tym większym chłopakom dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w tym roku szkolnym.

• Konkurs

• Szkolny Klub Ekologów bierze udział w konkursie ,,Jestem EKO’’. Uczniowie będą mogli poznać
            rozmaite praktyczne aspekty „bycia eko”, które w prosty sposób mogą zostać włączone do życia
            codziennego. Zapoznają się również, między innymi, z pojęciami np.: upcyklingu, zero waste,
            oszczędzania zasobów, bioróżnorodności, oraz działania pro natura.
            Rodziców uczniów uczęszczających do Klubu prosimy zapoznać się z załączonym regulaminem.

regulamin_konkursu(6).pdf​​​​​​​

• #SprzątamyDlaPolski!

• Nasza szkoła dołączyła do IV edycji akcji #SprzątamyDlaPolski, która odbędzie się już 4 października! Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału!  Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Dorotą Okroją lub p. Joanną Nowak.

• Gwarki 2022

• W tegorocznym pochodzie gwarkowskim Nasza Szkoła przedstawiła hasło "Jesteśmy EKO". Uczniowie zaprezentowali zależności pomiędzy poszczególnymi ekosystemami.

Centralną postacią pochodu była Matka Ziemia, która prowadziła poszczególne ekosystemy, zwierzęta w nich występujące i żywioły. Mogliśmy zobaczyć: słońce, chmurę, wiatr, wodę, kwiaty, łąkę, las oraz zwierzęta: wilgę, żabę, pszczołę, motylka oraz wiewiórkę.

Wszystkim uczniom dziękujemy za przygotopwanie pięknych strojów, a rodzicom za fantastyczny doping podczas pochodu.

Nowa galeria Gwarki 2022 została dodana do albumu fotograficznego

• ZEBRANIE RODZICÓW

• ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA  ZEBRANIE RODZICÓW, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 7 WRZEŚNIA 2022r. O GODZ. 17.00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ.

• NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023

• ROZPOCZĘCIE  NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA 2022r.

O GODZINIE 9.00.

NA SALI GIMNASTYCZNEJ.

KSIĄDZ PROBOSZCZ ZAPRASZA NA MSZĘ ŚW.

ROZPOCZYNAJĄCĄ

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY

1 WRZEŚNIA 2022r. O GODZINIE 17.15.

W KOŚCIELE PARAFIALNYM.

• Wycieczka klasy IV

• 14 czerwca uczniowie klasy IV wybrali się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Zamku Wrochema. Na lekcjach Iluzji, Różdżkoznawstwa i Eliksirów poczuli się niczym młodzi czarodzieje pobierający nauki w Hogwarcie. Dzieci nauczyły się magicznych sztuczek, poznały magiczne zaklęcia, a nawet zrobiły, według specjalnej receptury, eliksir młodości. Wszyscy mogli się przekonać, że nauka w takiej szkole to niekończąca się radość i wieczna zabawa.

Nowa galeria Wycieczka klasy IV została dodana do albumu fotograficznego

• Powitanie lata

• Dziś powitaliśmy lato radośnie i kolorowo. Przedszkolaki i klasy 1-4 bawiły się wyśmienicie w promieniach letniego słońca korzystając z atrakcji i animacji prowadzonych przez DEJZI KLUB.

Na naszym szkolnym podwórku stanął gigantyczny zamek dmuchany ze zjezdzalnią. Nasze buzie były kolorowe i zamieniały się w różne zwierzątka. Na naszych głowach powstawały kolorowe warkoczyki. Jedliśmy słodką watę cukrową. Bawiliśmy się zabawkami zrobionymi z balonów. Na naszych rękach powstawały błyszczące tatuaże a wokół unosiły się bańki mydlane w których się chowaliśmy. Odwiedziła nas również DEJZI.

Przedszkolaki mogły bawić się na mniejszym zamku dmuchanym,  dzięki uprzejmości firmy POD CHMURKĄ

To była dla nas bardzo fajna atrakcja !

Dziękujemy !!!

• Zakończenie roku w przedszkolu

• 15 czerwca przedszkolaki "Sówki, mądre główki" uroczyście żegnały się z przedszkolem, by 1 września stanąć w progach szkoły. To był bardzo ważny i uroczysty dla nich dzień.

Życzymy im, by z radością powitali szkołę po wakacjach!

• Podręczniki

• W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego przypominamy o obowiązku zwrotu do środy (22.06):

• wypożyczonych podręczników dotacyjnych (nie dotyczy ćwiczeń i podręczników do religii)

• książek wypożyczonych z biblioteki (lektury, beletrystyka)

Podręczniki należy przynośić do nauczycieli przedmiotów lub nauczyciela bibliotekarza.

• Uwaga przypominamy!

• 22.06 w naszej szkole w godz. 9-12 bedą odbywać się obchody Dnia Lata.

Przedszkole i klasy I-IV będą uczestniczyć w różnego typu animacjach na terenie szkoły, a klasy V-VIII udają się pieszo na piknik do Pniowca.

Szczegółowe informacje u wychowawców klas.

• Spływ kajakowy

• We wtorek 14.06. uczniowie klasy 6 wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Mała Panew. Młodzi adepci kajakarstwa z pomocą dwóch dzielnych mam, swojej pani oraz instruktora, pokonali liczącą 9 kilometrów trasę z Krupskiego Młyna do Kielczy. Nurt rzeki i pojawiające się przeszkody nie zatrzymały płynących kajaków. Cel został osiągnięty.  Emocje były, zabawa była. Sukces kompletny

• Dzień Mamy i Taty

• W dniu 7.06 uczniowie klasy 3 wraz z rodzicami obchodzili Dzień Mamy i Taty. Dzieci wystapiły z programem artystycznym prezentując wiersze, tańce i piosenki. Po poczęstunku były wspólne gry i zabawy.