• Konkurs plastyczny pt: "Jak dbasz o zdrowie?"

• Wyniki konkursu "Jak dbasz o zdrowie?"

Miejsce III Olga G. klasa II

Wyróżnienie: Natalia K. klasa III

Odbiór nagród w konkursie możliwy dędzie od 30 października 2023 roku

w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu

w godzinach 7:00-15:00.

Dziękujemy za udział i gratulujemy laureatom.

• Sprawdź to..

• Dzisiaj uczniowie klasy VIII wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki wykorzystali w praktyce. Budowali obwody elektryczne, wykonywali pomiary napięcia i natężenia prądu elektrycznego.

• Światowy Dzień Owoców i Warzyw

• ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

I PROJEKT „TRZYMAJ FORMĘ”

Owoce i warzywa, obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, można je spożywać na surowo, gotowane, mrożone, a także w postaci przetworów np.: soków.

Światowy Dzień Owoców i Warzyw został zainicjowany 18 października 2013 r. w Nowej Zelandii przez Fundację „5+ a Day”. Jest obchodzony corocznie w trzeci piątek października. Jednak, aby zachować zdrowie i witalność powinniśmy świętować codziennie.

W tym roku obchodzimy go 20 października. Była to świetna okazja do tego, aby z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw oraz w ramach projektu „Trzymaj formę” przypomnieć dzieciom, jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców.
            Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie witaminy i wartości odżywcze zawierają owoce i warzywa oraz jaką rolę pełnią w odżywianiu człowieka, jak posługiwać się wagą kuchenną, jak przeliczać kalorie.
            Zajęcia miały również na celu zachęcenie dzieci do codziennego jedzenia warzyw i owoców.