• Warsztaty językowe

• We wtorek 17 maja 2022r. uczniowie klasy 5 reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych: „Mit Anna und Niko durch die DACHL – Länder” oraz w warsztatach językowych, podczas których uczniowie zapoznali się z zagadnieniami ogólnej wiedzy na temat Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Warsztaty językowe odbywały się w naszej zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach.

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Cieszymy się bardzo, ponieważ wśród laureatów konkursu znaleźli się również nasi uczniowie:

Leon P. – I Miejsce

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Nowa galeria Warsztaty językowe została dodana do albumu fotograficznego

• Język niemiecki-projekt

• Nasz szkoła uczestniczy w projekcie DEUTSCH AG – projekt skierowany do uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, którzy do klasy 6 uczyli się języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej oraz zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności językowych oraz poszerzeniem wiedzy z zakresu kultury i historii obszarów niemieckojęzycznych.

• DRODZY ÓSMOKLASIŚCI !!!

• ŻYCZYMY WAM POWODZENIA NA EGZAMINACH

ORAZ WIARY WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI !

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI !!!

ŻYCZYMY SAMYCH TRAFNYCH ODPOWIEDZI !!!

• Kangur- wyniki

• W dniu 17 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs KANGUR.

Konkurs ten jest rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych, od klasy 2 szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach i ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Konkurs “Kangur Matematyczny” jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników.

W tym roku w konkursie wzięło udział 26 osób. Każdy uczestnik otrzymał upominek – zabawkę logiczną.

Miło mi poinformować, że następujący uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.Wyróżnienia otrzymali:

– Anastazja B. kl.3

– Marek K. kl. 5

– Sara W. kl. 5

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dorota Jędrzejowska

• Wyniki konkursu

• Wyniki I ETAPU KONKURSU PLASTYCZNEGO zorganizowanego przez świetlicę szkolną „MY KOCHAMY LAS , LAS KOCHA NAS” pod hasłem „Wiosna w lesie”

Grupa 6-latków:

Miejsce 1: Laura Tobor

Wyróżnienie: Olga Gemuła

Klasa 1:

Miejsce 1: Natalia Kargól

Wyróżnienie: Maria Jaros, Szymon Bałazy

Miejsce 1: Agnieszka Tarnowska

Wyróżnienie: Karolina Kosz, Ewa Rolska, Pola Gemuła

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

• Finał akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

• Podczas zbiórki udało nam się zebrać 2396 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, za który dostaliśmy bon do wykorzystania w sklepie sportowym.

Uczniowie dostali nowe piłki do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną, dużą torbę do noszenia piłek na boisko oraz ring.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji.

• Informacja

• Komisja Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych informuje, że oświadczenie o dochodzie oraz wnioski dotyczące dofinansowania wypoczynku letniego można składać w placówce do 16 maja 2022r.

Formularze dostępne w zakładce Dokumenty do pobrania.

• DYKTANDO JĘZYKOWE

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego i niemieckiego „DYKTANDO JĘZYKOWE”.

Milena z klasy 4 oraz Hanna z klasy 6 zakwalifikowały się do ETAPU FINAŁOWEGO.

Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę w Katowicach i znalazły się w gronie 7 najlepszych finalistów województwa śląskiego.

GRATULUJEMY !!!