• W środę 17 kwietnia odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej. W tym roku odbywał się pod hasłem Małe jest piękne – perełki architektury i malarstwa Powiatu Tarnogórskiego.
      • W piatek 19 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się pokazy chemiczne Edu-Event.
      • Dnia 5.03.2024 odbyły się w naszej szkole Miejskie Zawody w Mini Koszykówce dziewcząt. Wzięły w nich udział reprezentacje szkół nr 3, 5, 6, 13, 15. I miejsce zdobyły dziewczęta z SP nr 3. Gratulujemy!
      • Datę 14 marca wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi przybliżoną wartość liczby Pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day.
        Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.
        Po raz pierwszy dzień liczby Pi obchodzono w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco.
        W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO p
      • W piątek 15.03. dzieci z przedszkola oraz klas 1-3 wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panią Anną Podsiadło. Autorka serii "Iga i zaczarowany miś" przeczytała fragment swojej książki, omówiła z dziećmi problemy ekologiczne oraz opowiedziała jak wydawane są książki. Na koniec dzieci zadawały liczne pytania, a po spotkaniu była możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu autorki.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • Wycieczka!

28 października klasa 6 wybrała się na wycieczkę do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, gdzie zwiedzali Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, czyli Stadion Śląski, uczestniczyli w seansie pod kopułą w Planetarium Śląskim oraz brali udział warsztatach meteorologicznych. W czasie zwiedzania stadionu uczniowie mieli okazję wejść do szatni reprezentacji Polskiej, strefy relaksu, zasiąść na ławce rezerwowych, a także sprawdzić swoich sił podczas biegu na bieżni lekkoatletycznej. Warsztaty meteorologiczne bardzo zaciekawiły naszych uczniów, wykazali się na nich swoją wiedzą i umiejętnościami. Na sam koniec wycieczki uczestniczyli w seansie pod kopułą „Cztery pory roku” w czasie którego mogli dowiedzieć się dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu? Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba?

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego!

25 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu uczniowskiego! Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły z klas 4-8. Wzięło w nim udział 75 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Wszystkie oddane głosy były ważne! Komisja wyborcza w składzie: Julia Grajoszek z kl.7 oraz Robert Elias z klasy 8a wraz z opiekunem SU: panią pedagog Joanną Chmielowską, czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonali obliczeń głosów.

• Pasowanie na ucznia

20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszaki pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Elżbietę Kubicę. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Jesiennie!

Dziś klasa 3 w zamach zajęć kółka artystycznego wybrała się na krótki spacer, w czasie którego zbierała jesienne liście, następnie wykonała z nich jesienne prace!

• Wizyta Policji w naszej szkole!

Gościliśmy w naszej szkole Panią policjantkę z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii starszą aspirant Małgorzatę Bednarską, która opowiedziała uczniom klas 7 i 8 o odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle przepisów prawnych.

Podczas spotkania omówione zostały podstawowe pojęcia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i konsekwencje związane z czynami popełnionymi przez osoby poniżej 18 roku życia. Uczniowie dowiedzieli się m.in. kim jest osoba nieletnia oraz czym jest czyn karalny. Funkcjonariuszka policji przedstawiła środki wychowawcze stosowane przez sąd i rodzaje kar. Uświadomiła też uczniów, że nie tylko samo dokonanie czynu karalnego jest karalne, karze podlega również pomocnictwo. Ponadto Starszy Aspirant przypomniała uczniom o zakazie używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. W związku z tym zwróciła uczniom uwagę o obowiązku przestrzeg

• Udało się !!!!

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat: „Szkolnego klubu ekologów”.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Ekologów przez cały rok szkolny 2021/2022 wykonywali zadania określone w regulaminie konkursu. Każde zadanie było ciekawe ale wymagało wiele pracy i dużego zaangażowania ze strony uczniów. Wszystkim klubowiczom należą się podziękowania i wielkie BRAWA!!!

• Uwaga!!

Przeglądamy parapety i szukamy kwiatów które nam się już znudziły. Szkolny klub wolontariatu organizuje akcję - podziel się kwiatuszkiem

• Sobota18.05.2024
      • Opłaty za obiady

• Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc,

od 1 stycznia 2020 roku na konto o numerze:

Należy podać imię i nazwisko ucznia !!!