Strona główna

      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • Konkurs

            W Wojewódzkim Konkursie "Piękne Tradycje i Zwyczaje Ekologiczne. Palma i Pisanka Wielkanocna" zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boruszowicach uczennice klasy 4 uzyskały piękny wynik w kategorii klas od 4 do 6.

            Emilia S. I miejsce

            Zosia G. II miejsce

            GRATULUJEMY!!

          • Ogłoszenie

            Komisja Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych informuje pracowników i emerytów, że oświadczenie
            o dochodzie oraz wniosek dotyczący dofinansowania wypoczynku letniego można składać
            w sekretariacie szkoły do 31 maja 2025r.

            Wniosek można pobrać ze strony internetowej placówki
            w zakładce Dokumenty ZFŚŚ - druki do pobrania.

          • Konkurs

            W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej uczniowie klasy 8 Leon P. i Maciej W. zdobyli 3 miejsce.

            W części plastycznej konkursu uczennice klasy 2 Hanna S. i Karolina W. zajęły 3 miejsce.

            Uczennica klasy 3 Olga G. otrzymała wyróżnienie.

            Gratulujemy!

          • Konkurs

            W międzyszkolnym konkursie Matematycznym "NIECH PARA SIĘ POSTARA" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Tarnowskich Górach nasza para: Zofia B. oraz Natali K. uzyskały 3 miejsce.

            GRATULUJEMY!

          • Targi Pracy i Edukacji

            We wtorek 8 kwietnia uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji Młodzieży w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

            To była świetna okazja, aby poznać oferty szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych ze Śląska oraz spotkać się z przedstawicielami przemysłowych liderów rynku.

            Były quizy, zadania, pokazy wirtualnej rzeczywistości lotniska z wykorzystaniem okularów VR i mnóstwo gadżetów do zdobycia!

          • "STOP HEJT"

            We wtorek 2 kwietnia klasa 7 wzięła udział w programie profilaktycznym "STOP HEJT". Spotkanie prowadziła pani Kinga Zawodnik, znana z telewizji i mediów społecznościowych. Było zabawnie, wzruszająco, refleksyjnie i baaaardzo sympatycznie.

            Dziękujemy za zaproszenie :-)

          • Konkurs

            Uczeń naszej szkoły Seweryn K. z klasy 3 uzyskał pierwsze miejsce w Tarnogórskim Konkursie Plastycznym "W TG od małego segreguję na całego".

            Gratulujemy!!

          • Zawody

            27.03.2025 w naszej szkole odbyły się Miejskie Zawody w Mini Koszykówce Dziewcząt. Wzięło w nich udział 5 szkół - SP 5, 6, 9, 13 i 16.

            Po zaciętej walce podium przedstawiało się następująco:

            1 miejsce SP9

            2 miejsce SP6

            3 miejsce SP13

          • Pierwsza pomoc

            Wczoraj uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez Ratowników medycznych: Panią Monikę Witkowicz i Panią Barbarę Schweiger.

            Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, w jaki sposób wezwać pomoc oraz jak udzielić osobie poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.

          • Zawody

            25.03.2025r. reprezentacja naszej szkoły w składzie Tymek K., Bartek N., Kuba M., Szymon P. oraz Kacper Ł. wzięła udział w Miejskich Zawodach z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie zdobyli II miejsce i zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Opiekunem grupy jest p. Ryszard S.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wyjście klasy 1

            Klasa 1 uczciła rozpoczęcie astronomicznej wiosny wizytą w Bibliotece Miejskiej i udziałem w wykładzie "Historia sztuki w produkcjach dla dzieci". Po wykładzie dzieci miały okazję zwiedzić wypozyczalnię i czytelnię dla dzieci.

            Przed powrotem do szkoły, jako słodkie podsumowanie dnia, uczniów czekał jeszcze przystanek w lodziarni.

          • Konkurs

            Nasi uczniowie Olivier J. i Leon P. zdobyli drugie miejsce w konkursie „Discover Ireland” w Zespole Szkół Artystyczno- Projektowych w Tarnowskich Górach.

            Gratulujemy!!!

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Czwartek 25.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych