Strona główna

      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
        • Zakończenie roku szkolnego
          • Zakończenie roku szkolnego

            Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w piątek 27.06.2025r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.

            W czwartek 26.06.2025r. w kościele p.w. MB Częstochowskiej w Sowicach o godzinie 17. 15 odbędzie się Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy!

          • Gra miejska

            Dnia 23.06.2025 reprezentacje naszej szkoły - dwa patrole - wzięły udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej z okazji Dnia Powstań Śląskich. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na ten temat, poznały śląskie stroje, tradycje i gwarę. Dziękujemy harcerzom za ciekawą lekcję historii.

          • Dzień wolny

            Przypominamy, że 20.06 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

            Świetlica będzie działać w godzinach 6:30-14:30.

            W tym dniu nie zapewniamy obiadów.

          • Konkurs

            Nasza uczennica Agata T. z klasy VII uzyskała 3 miejsce w konkursie "Projektuj z budowlanką" w kategorii "Wymarzony dom"

            Gratulujemy!

          • Karta rowerowa

            Dnia 28.05.225r. odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy 4  oraz 3 uczennice z kl. 5. Na egzamin byli zaproszeni policjanci z komendy policji z Tarnowskich Gór. Organizatorem tego egzaminu byli nauczyciele naszej szkoły: p. Ryszard S. oraz p. Asia Rz. Egzamin praktyczny odbył się pomyślnie.

          • Uwaga!

            Informujemy, że w związku z organizacją pikniku, w piątek 30.05.2025r. od godz. 12.00 nie będzie możliwości parkowania na terenie placówki. Można skorzystać z parkingu parafialnego przy kościele. W miarę możliwości, prosimy o przybycie na piknik piechotą.

          • Zawody

            21.05.2025r. na stadionie w Lublińcu odbyły się rejonowe zawody w Czwórboju L.A. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Anastazja B., Liliana B. Maja Ż., Agata J., Lena R., Zosia W. po zaciętej walce zdobyła IV miejsce. Indywidualnie Anastazja była druga.

            Gratulujemy!

          • Sukces sportowy

            W dniu 25 maja 2025 w Krupskim Młynie odbył się "VI bieg o laskę dynamitu" w ramach wydarzenia "XIII edycja Polska Biega".

            Nasz uczeń Szymon B. z klasy 4 uzyskał 3 miejsce w biegu w kategorii 10-12 lat na dystansie 1,3 km oraz 2 miejsce w dodatkowych zawodach we wspinacze na czas.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Konkurs

            Sukces naszych uczniów w Konkursie Matematycznym Kangur 2025.

            Z dumą i radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli znakomite wyniki w Konkursie Matematycznym Kangur 2025.

            • Sara W. wynik bardzo dobry

            • Zofia W. wyróżnienie

            • Pola G. wyróżnienie

            • Anastazja B. wyróżnienie

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na naukowej ścieżce.

        • Rowerowy Maj
          • Rowerowy Maj

            Rowerowy Maj 2025 – na dwóch kółkach ku lepszej przyszłości!

            Rowerowy Maj to coroczna inicjatywa, która w 2025 roku po raz kolejny wyrusza, promując zdrowy styl życia i ekologiczne formy transportu wśród dzieci i młodzieży. Celem projektu jest nie tylko zachęcenie ich do codziennego korzystania z rowerów, hulajnóg, deskorolek czy rolek, ale także kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec środowiska, zdrowia i poszerzenia wiedzy o bezpieczeństwie.

          • Konkurs

            W X Powiatowym Konkursie Czytelniczym "TROPICIELE KSIĄŻEK" nasze uczennice Karolina C. oraz Maja Ż. zdobyły 3 miejsce w kategorii klas 4-6.

            Gratulujemy!

            Zapraszamy do artykułu na stronie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

            Konstrukcje LEGO przygotowane w pierwszym etapie konkursu są do obejrzenia na wystawie w CEKUŚ w Nakle Śląskim do 8 czerwca. ZAPRASZAMY!

          • Warsztaty klasy 3

            Klasa trzecia 7.05.2025 r. odwiedziła pizzerię" Pod Drewnianym Bocianem" i wzięła udział w warsztatach kulinarnych. Uczniowie poznali tajniki kulinariów i przygotowali swoją pizzę. Po degustacji zostali poczęstowani pysznym deserem oraz wzięli udział w konkursie plastycznym.

            Dziękujemy Pani Marcie za wspaniałe wrażenia:)

          • Konkurs

            Nasi uczniowie: Tymoteusz K., Jakub M., Bartek N., Szymon P. oraz Kacper Ł. uzyskali trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym

            GRATULUJEMY!

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Czwartek 25.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych