Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w XXV Międzyszkolnym Konkursie Gwary Śląskiej "Po naszymu pogodomy... pośpiewomy...". Dziewczyny z klasy III - Jagoda i Emilka zdobyły wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy im i pozostałym uczestnikom z naszej szkoły!
Aktualności
Konkurs Gwary Śląskiej
Żywa lekcja historii
Dziś w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, w czasie której rekonstruktorzy przybliżyli uczniom czasy związane z Powstaniem Warszawskim poprzez inscenizacje, prezentację replik broni oraz strojów.
4
Szkoła szycia
Nasz kolejny szyciowy projekt to łapki kuchenne w kształcie ptaszków. Sprawdzą się w każdej kuchni ☺️
1
Klasa 8
10 marca uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych oraz w Dniach Otwartych wybranych szkół ponadpodstawowych.
Lekcje chemii
Uczniowie ćwiczyli prawidłowe opisywanie doświadczeń chemicznych. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie 👏🤩
Jadalnia
Dzięki otwarciu nowej świetlicy nasza jadalnia wygląda inaczej.
Zapraszamy do naszej szkolnej rodziny!
Ważne informacje
Nowa świetlica!
W czasie ferii, gdy Wy odpoczywaliście, w naszej szkole wiele się działo! Dzisiaj została otwarta nowa świetlica dla uczniów!! Udało się to dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi, którym serdecznie dziękujemy!
2
Ferie zimowe
Dzień w kapciach!
„Hejt i przemoc w sieci”
Uczniowie klas 1–3 wzięli udział w webinarze poświęconym bardzo ważnemu tematowi: „Hejt i przemoc w sieci”.
Rozmawialiśmy o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jak reagować na nieprzyjemne sytuacje online oraz dlaczego warto być życzliwym także w świecie cyfrowym. 💻✨
To cenna lekcja odpowiedzialności i bezpieczeństwa w sieci!
Warsztaty klas 8
5 lutego klasa 8 wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. Efekty ich pracy możecie podziwiać na zdjęciach. Powstały cztery pyszne, zdrowe desery. Było też zwiedzanie szkoły i poznanie kierunków kształcenia w ZSGH.
1
4 lutego uczniowie klasy 8 byli z wizytą w Centrum Edukacji Ekonomiczno - Handlowej
Jak reagować na hejt?
Wirusoochrona
Klasy 1-3 brały udział w wojewódzkiej kampanii pt."Wirusoochrona", która dotyczyła profilaktyki chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową. Miała na celu zwiększenie świadomości i wiedzy na temat postaw prozdrowotnych wśród dzieci, w tym wyrabianie potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, zachęcanie do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Zajęcia były atrakcyjne a dzieci świetnie się bawiły.
Tydzień atrakcji!
Sukcesy naszych uczniów w konkursie „Maths in english”!
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli świetne wyniki w międzyszkolnym konkursie „Matematyka po angielsku”. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań matematycznych zapisanych w języku angielskim oraz formułowaniu odpowiedzi również w tym języku.
Gratulujemy wszystkim uczniom!
Gratulujemy!
W Powiatowym Konkursie Plastycznym na Szopkę Bożonarodzeniową nasza uczennica Zosia Bąk zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas IV - VIII, a Karolina Wręczycka wyróżnienie w kategorii klas I - III. Serdecznie gratulujemy!
Chemia
Nauka przez zabawę. Klasa 7 wykonywała modele związków chemicznych.
Archiwum Aktualności