• Informacje o szkole

INFORMACJE O SZKOLE

Szkoła i przedszkole mieszczą się na peryferiach miasta, około 3 km od centrum. Rejon szkoły od zachodu i południa ograniczony jest linią kolejową, zaś od północy kompleksem leśnym. Rejon ten jest dość rozległy i obejmuje dzielnice: Sowice, Czarna Huta oraz odległe o około 3km Puferki i Repecko. Ogółem w dzielnicach tych mieszka w przybliżeniu 1500 mieszkańców. Uczniowie mieszkają przede wszystkim w domkach jednorodzinnych z wyjątkiem niewielkiego osiedla przyzakładowego.

Placówka ściśle związana jest ze środowiskiem lokalnym. Jej działania otwarte są na lokalną społeczność. Tradycje i święta szkolne organizowane są przy współudziale rodziców i przedstawicieli mieszkańców. Często imprezy szkolne dostępne są dla wszystkich mieszkańców dzielnicy. Ze względu na niewielką liczbę dzieci w szkole, placówka ma bardzo kameralny charakter. Szkoła i przedszkole znajdują się daleko od centrum miasta i z tego powodu są jedynym ośrodkiem życia kulturalnego i politycznego tutejszej społeczności. Tutaj ma swoją siedzibę Rada Dzielnicy, organizowane są spotkania z radnymi oraz imprezy Klubu Seniora.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ PLACÓWKI