• 22 marca odbył się w naszej szkole dzień otwarty pt.:
          TUWIM W CYBERPRZESTRZENI

Dnia 22 marca w naszej szkole odbyła się impreza pod  hasłem „Tuwim w cyberprzestrzeni”. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i dopięte na ostatni guzik. Tuwimiada spotkała się z aprobatą zaproszonych gości, którzy podziwiali cuda technologii wykorzystywanej w celach edukacyjnych.

Lekcje zaczęły się tak jak zwykle o godzinie 8.00 rano i trwały razem z przerwą aż do 10.00.Wtedy przybyli do naszej szkoły goście: dyrektorzy tarnogórskich szkół oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego z panią wiceburmistrz. Goście przemierzali sale lekcyjne, w których mieli szansę zobaczyć, jak w naszej szkole pracuje się na tablicach interaktywnych, z laptopami oraz ze specjalnymi pilotami, które służą do testowania.

Dzieci w tym samym czasie na sali gimnastycznej zobaczyły prezentację dotyczącą życia i twórczości Juliana Tuwima. Następnie zaczęły się dla nich zajęcia sportowe, na których nikt się nie nudził. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w zabawach zespołowych, takich jak przeciąganie liny, czy pokonywanie toru przeszkód. Wszystkie zabawy były inspirowane wierszami Tuwima.

Gdy wybiła godzina jedenasta nadszedł czas na tak długo już wyczekiwane stacje. Każda z nich była starannie przygotowana. Widać było, że zarówno nauczyciele jak i uczniowie włożyli w nie bardzo dużo wysiłku, za co im serdecznie dziękujemy.

Pierwszą była stacja p. Bal, na której mogliśmy spróbować swych sił przy rozwiązywaniu testu z języka polskiego przy użyciu tablicy interaktywnej oraz pilotów. Zaraz potem przeszliśmy do sali informatycznej, gdzie swoją stację miała p. Krupa. Tam klasy 1-3 tworzyły przepiękne drzewo ze ślicznie pokolorowanymi ptakami, które wystąpiły w wierszu „Ptasie Radio”, a starsi uczniowie przeczesywali laptopy w poszukiwaniu wszystkich tych ptaków, wyróżniając te, które na zimę odlatują z Polski. Stacją trzecią kierowała p. Zasępa. Bardzo szybko i sprawnie poradziliśmy sobie z zadaniami z matematyki, które widniały na tablicy interaktywnej. Na stacji p. Albrecht nasi młodsi uczniowie mogli cieszyć się z kolorowanek, które były dla nich przygotowane na laptopach. Klasy 4-6 układały tak zwane tangramy, które polegają na ułożeniu figur geometrycznych tak, by wykorzystać wszystkie ich części. Piątą z kolei stacją była stacja p. Musik, na której rozwiązywaliśmy tekst z wiedzy ogólnej dotyczącej wierszy Tuwima. Używaliśmy tablicy interaktywnej i multibooka. Ostatnią stację, którą odwiedziliśmy, prowadziła p. Herman. Korzystaliśmy wtedy z tablicy interaktywnej, na której mogliśmy np. grać w gry edukacyjne, pomagające przyswajać wiedzę zdobytą podczas lekcji języka angielskiego.

Na koniec wszyscy udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie podziękowano nam za wspólną zabawę. Później uczniowie, którzy jedzą obiad poszli do stołówki, a reszta ruszyła do swoich domów.

Tegoroczną Tuwimiadę uważam za naprawdę udaną. Wszystkie stacje zostały świetnie, pomysłowo zaplanowane. Brawa należą się wszystkim, którzy brali udział w naszej zabawie, i co za tym idzie, aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Zapraszamy na kolejne uroczystości, które niedługo będą miały miejsce w szkole.

Karolina Tomzik.

Zdjęcia z tego dnia mozna zobaczyć w albumie fotograficznym

Cały sprzęt jest już w szkole!!!

Zakupiliśmy tablice interaktywne, laptopy uczniowskie i nauczycielskie, drukarki, wizualizer i inne.