Strona główna

      • Dziś uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny – pełen wyzwań, sukcesów, wspólnych chwil i cennych doświadczeń.

        Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły dziękujemy za wspólny rok oraz życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji! ☀️🌴
      • Dziś uczniowie klas 4 i 7, korzystając ze zbliżających się wakacji, wybrali się na plac zabaw oraz lody na tarnogórskim rynku. Nie zabrakło również wartościowych akcentów edukacyjnych. Odwiedziliśmy Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się więcej o działalności instytucji i osób zaangażowanych w pielęg
      • 💪Klasa 7 wzięła udział w wyjątkowej grze miejskiej. Wydarzenie zorganizowali lokalni harcerze. Tematem przewodnim były powstania śląskie.Uczniowie przenieśli się w czasie. Rozwiązywali trudne zagadki. Szyfrowali wiadomości. Poznali historię swojego regionu w praktyce. To była żywa lekcja patriotyzmu. Gra wymagała sprytu i współpracy. Rywalizacja była zacięta, ale gra toczyła się w duchu fair play. Dziękujemy harcerzom za świetną organizację! Grat
      • W naszej szkole odbyły się warsztaty w czasie których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego nasze miasto Tarnowskie Góry są tak wyjątkowe.
      • Klasa 5 uczestniczyła w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz przypomnieć sobie, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji. Po części edukacyjnej przyszedł czas na miły akcent na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wybrali się na lody, które były okazją do wspólnego odpoczynku, rozmów i radosnego spędzenia czasu w klasowym gronie. Było to sympatyc
      • Szyciowo zakończyliśmy ten rok szkolny takimi pięknymi tulipanami.
      • Uczniowie klas 4 i 7 udali się na wycieczkędo Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, w której zapoznali się m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Oglądali dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, czy kubły do transportu urobku. Następnie spacerowali podziemnymi korytarzami oraz podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, z niską temperaturą
      • W ramach projektu „Uroczyste obchody 500-lecia miasta Tarnowskie Góry”, realizowanego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach we współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się międzyszkolny turniej strzelecki dla uczniów klas VII.
      • 12 czerwca w pałacu w Nakle Śląskim odbył się drugi etap Ligi Szachwej Szkół Podstawowych. Walka była zacięta i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli 8. miejsce w rywalizacji drużynowej.
      • W klasie 3 z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjątkowe wydarzenie "Mam talent". Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje występy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje pasje i talenty. Na scenie można było podziwiać występy taneczne, wokalne, sportowe, plastyczne i kulinarne. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.
      • 8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, np.: w rzucie piłką lekarską, skokiem w dal, torze przeszkód oraz grach zespołowych. W tym dniu odbył się również Egzamin na kartę rowerową!
      • 🦁🐒 Kto ryczał najgłośniej? Kto miał najdłuższą szyję? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas I–III poznali podczas wycieczki do ZOO w Opolu, która odbyła się 8 czerwca.
        Bliskie spotkania z mieszkańcami ogrodu zoologicznego dostarczyły wielu emocji i sprawiły dzieciom ogromną radość. To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławką.
      • Dzień Rodziny 😊❤️
        Dzieci z klasy 2 z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły dla swoich Rodziców. Było sporo emocji, dużo uśmiechów i mnóstwo radości 🥰Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę były zagadki, śmiech, różne zadania i przede wszystkim dużo wspólnie spędzonego czasu! Dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólną zabawę i stworzenie tak wspaniałej atmosfery - bo najfajniejsze chwile są wtedy, kiedy możemy być razem.
      • Piórnik albo kosmetyczka - co kto woli, co kto lubi. Dbamy o to, aby nasze projekty były starannie wykończone nie tylko na zewnątrz, ale też od środka
      • 26 maja uczniowie klasy 8 wybrali się do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. To była dla Nich świetna okazja, aby w sposób praktyczny zgłębiać nauki rządzące światem.
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników, który promuje czytelnictwo, rozwija pasję do książek, uczy systematyczności oraz zachęca dzieci do świadomego i uważnego czytania. Uczniowie zdobywali kolejne sprawności czytelnicze, rozwiązywali zadania i podejmowali wyzwania związane z przeczytanymi lekturami.
      • "Kto w szachy gra, ten sobie radę da" - tymi słowami można podsumować turniej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Mimo, iż nasi uczniowie należeli do najmłodszych uczestników turnieju, niejednokrotnie pokonywali dużo bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!
      • Zajęcia terenowe. Klasa 8 określała stopień zanieczyszczenia powietrza w Sowicach na podstawie porostów, oraz populację mniszka lekarskiego na szkolnym trawniku 😍🌼
      • 7 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Młodzież dowiedziała się, czym zajmuje się ta instytucja, w jaki sposób wspiera poszukujących pracy oraz pracodawców i przedsiębiorców.
      • Podkładka pod kubek, to kolejny projekt wykonany przez dzieci na zajęciach Szkoły Szycia.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • POMOC PEDAGOGICZNA

            Pedagog szkolny informuje Państwa, że przez e-dziennik, ewentualnie telefonicznie, odpowie na Państwa lub dzieci pytania dotyczące wszelkiego rodzaju problemów, udzieli porady w takim samym zakresie, jak do tej pory odbywało się to na terenie szkoły.

            Psycholog szkolny jest również do dyspozycji Uczniów oraz Rodziców przez dziennik elektroniczny.

          • Zdalne Nauczanie od 25 03 2020

            Drodzy Rodzice!

            1. Szkoła organizuje zdalne nauczanie od środy 25 03 2020 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w oparciu o funkcjonalność dziennika elektronicznego, które mogą być wykorzystane do nauczania na odległość. Zadania dydaktyczne realizowane będą w oparciu o podręczniki szkolne, zeszyty ćwiczeń oraz inne materiały nauczyciela w szczególności w formie udostępniania materiałów w postaci dokumentów (plików), prezentacji multimedialnych, filmów i innych materiałów edukacyjnych (linki). Dopuszcza się w celu ułatwienia bezpośredniej komunikacji z uczniem wysyłanie materiałów również przy pomocy poczty elektronicznej.

          • Uwaga Rodzice

            Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola i  szkoły nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych - będą dla uczniów zamknięte. Jednak w dniach 12 i 13 marca szkoła będzie organizować zajęcia opiekuńcze w czasie pracy świetlicy szkolnej. szczegóły w załączniku

          • PODZIĘKOWANIE

            NOWE MEBLE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

            Od niedawna nasza świetlica może się pochwalić nowymi meblami. Dzięki nim miejsce, w którym dzieci spędzają czas przed i po zajęciach lekcyjnych, stało się ładne, estetyczne i przyjemnie spędzać w nim czas. Sponsorem nowych mebli jest Rada Rodziców, która wsparła nas w tej sprawie nie tylko finansowo. Rodzice z Rady Rodziców poskładali meble, a także pomalowali ściany, poświęcając na to swój wolny czas w sobotę.

          • Zimowisko

            Szkolne półkolonie w okresie ferii zimowych.

            Plan zimowiska --> Harmonogram.pdf​​​​​​​

            Harmonogram.docx

            Prosimy o zwrócenie uwagi

            na godzinę rozpoczęcia półkolonii

            w poszczególne dni!!!

            Szkoła będzie otwierana na 10 minut przed rozpoczęciem półkolonii !!!

            Prosimy by dzieci przychodziły dokładnie na wskazaną godzinę!!!

          • Mikołaj-niemiecki

            ODPOWIEDŹ OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

            Klasa 2 wysłała życzenia świąteczne do Świętego Mikołaja w języku niemieckim. Mikołaj odpisał i życzy wszystkim naszym uczniom powodzenia w Nowym Roku oraz dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołaj-niemiecki.

          • Przerwa świąteczna

            Tarnowskie Góry 09.12.2019

            Uwaga Rodzice

            Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Tarnowskich Górach informuje, że w dniach od 23.12.2019 do 01.01.2020 będzie trwała przerwa świąteczna i nie będą odbywały się zajęcia lekcyjne.

            Rodzice, którzy nie mają możliwości zaopiekowania się dzieckiem w dniach 23, 27, 30 i 31 grudnia, mogą zgłosić potrzebę zapewnienia opieki dziecku w sekretariacie szkoły. Proszę to zgłoszenie przedłożyć do 17 grudnia na piśmie, podając: nazwisko i imię ucznia oraz dni i godziny, w których szkoła miałaby zapewnić opiekę świetlicową dla dziecka.

          • Szkolny Mikołaj 2019

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Mikołaj 2019.

            Dzień Świętego Mikołaja rozpoczęliśmy od wyjścia wszystkich uczniów i przedszkolaków do kina na film "Yeti". Po powrocie sam "Święty Mikołaj" odwiedził wszystkie dzieci rozdając im prezenty. Można to zobaczyć na zdjęciach dodanych do szkolnej galerii. Darmowy seans filmowy został zorganizowany przez Radę Dzielnicy Sowice, Radę Rodziców Szkoły i Przedszkola.

          • Wadowice

            „Śladami Jana Pawła II”

            13 listopada 2019 roku klasa 45b wzięły udział w wycieczce do WADOWIC, gdzie zwiedziliśmy muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz pomodliliśmy się w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (kościół, w którym Karol Wojtyła został ochrzczony). Po zwiedzaniu mieliśmy czas wolny i udaliśmy się na spróbowanie słynnej papieskiej kremówki.

        • Bezpieczny przejazd
          • Bezpieczny przejazd

            Dnia 22.XI.2019r. wszyscy uczniowie klas I-V wzięli udział w programie „Bezpieczny przejazd” przygotowanym przez pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, co to jest przejazd kolejowo-drogowy i jak bezpiecznie powinni zachowywać się piesi, rowerzyści i kierowcy pojazdów w jego pobliżu. Omawiane były różne niebezpieczne sytuacje, które na przejazdach zdarzają się codziennie. Szczególną uwagę prowadząca zajęcia zwróciła na zachowania będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu kolejowo-drogowego. Podczas projekcji krótkich filmów uczniowie obejrzeli tragiczne skutki nieodpowiedzialnego postępowania zarówno kierowców jak i pieszych. Na zakończenie czekała dla wszystkich miła niespodzianka w postaci książeczek, magnesów, ta

          • Akademia z okazji 11 listopada

            W dniu 8.11.2019 odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada.

            Podczas uroczystości o godz. 11:11 odśpiewaliśmy hymn państwowy w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Uczniowie klasy III przedstawili inscenizację patriotyczną, a klasa Va zaśpiewała piosenkę "Przybyli ułani pod okienko".

        • Żywa lekcja historii
          • Żywa lekcja historii

            07.11.2019r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Bractwa Kerin, którzy przyjechali do nas z „Żywą lekcją historii” poświęconej II wojnie światowej.

            Dzięki lekcji uczniowie mogli zapoznać się z wieloma aspektami historii, jak walka konspiracyjna w czasie II wojny światowej oraz przyczyny jej wybuchu i wiele innych.

          • „Był sobie pałac …”

            Klasa Va i Vb uczestniczyła 11 października w lekcji muzealnej, którą poprowadził dla nas Pan Marek Panuś w Muzeum w Tarnowskich Górach.

            Zajęcia łączyły część teoretyczną i warsztaty, a inspirowane były „Portretem Guido Henckel von Donnersmarck”, nawiązując do bogatych dziejów rodu i udziału jego przedstawicieli w rozwoju miasta i regionu.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Piątek 26.06.2026
    • Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc, od 1 stycznia 2025 roku na konto o numerze:

      51 1160 2202 0000 0006 3628 5451

      W tytule należy podać imię i nazwisko ucznia

    • Galeria

      • brak danych