• Nasza szkoła wygrała w tym roku konkurs „Zielona Pracownia”, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nasz wygrany projekt „Łąka Wiedzy” inspirowany jest kwietnymi łąkami oraz owadami zapylającymi.
        • Łąka Wiedzy - Zielona Pracownia

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Zielona Pracownia”, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nasz wygrany projekt „Łąka Wiedzy” inspirowany jest kwietnymi łąkami oraz owadami zapylającymi. Przeznaczony dla ,,małych ekologów’’ czyli uczniów klas IV – VIII . Celem projektu jest stworzenie przestrzeni edukacyjnej, która będzie odzwierciedlać piękno przyrody oraz życie i pracę pszczół.  W klasie zostaną zastosowane motywy przedstawiające owady – pszczoły oraz różne gatunki roślin. Sala zostanie wyposażona w sprzęt edukacyjny, który pozwoli na interaktywne zajęcia z ekologii, biologii, przyrody, geografii i chemii - modele roślin i zwierząt, mikroskopy, lupy, lornetki, atlasy przyrodnicze itp.

Projekt „Łąka Wiedzy” przewiduje stworzenie kwietnych łąk na terenach zielonych wokół szkoły oraz budowę domków dla owadów. W pracowni pragniemy wykorzystać elementy zieleni, takie jak rośliny doniczkowe i kompozycje kwiatowe, aby stworzyć przyjazną atmosferę i nauczyć dzieci dbania o przyrodę. Zamierzamy także podjąć działania niwelujące lęk dzieci przed owadami. Chcemy zachęcić dzieci do rozwijania swoich zainteresowań ekologicznych i zwiększyć ich świadomość na temat ochrony przyrody oraz zainspirować do działań proekologicznych. Pragniemy także zmobilizować dzieci do rozwijania swoich zainteresowań entomologicznych i zwiększyć ich świadomość na temat roli pszczół w ekosystemie oraz ich znaczenia dla produkcji miodu i zapylania roślin.