• Konkurs plastyczny-"Skarpetkowe życie"

Konkurs-Jak dbam o zdrowie

Mikołajki 2023/2024

PIECZENIE PIERNIKÓW

Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy wyjątkowa atmosfera. Szczególne są też tradycje kulinarne z nimi związane. A skoro kulinarne, to już czujemy te wyjątkowe aromaty. Jak pachnie Boże Narodzenie? Hmmm… to przede wszystkim zapach cynamonu, goździków, wanilii, makowca, zupy grzybowej… Chcieliśmy trochę tej atmosfery przedświątecznych przygotowań i zapachów świątecznych poczuć w naszej świetlicy, dlatego zorganizowaliśmy wspólne pieczenie pierników. Było nie tylko dużo przyjemnych zapachów, ale też dużo fantastycznej zabawy i rozmów na temat świątecznych przygotowań i tradycji w naszych domach.

ROK SZKOLNY 2018/2019

KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI Z OKAZJI DNIA MATKI

Mama to miękkie ręce,

Mama to melodyjny głos,

to chuchanie na uderzone miejsce.

Mama to samo dobro i sama przyjemność,

coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie,

dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

Melchior Wańkowicz

Dzień Matki to dla każdego z nas wyjątkowe święto. Właśnie z tej okazji ogłosiliśmy konkurs literacko – plastyczny na portret Mamy i wiersz dla Mamy. Prace wykonane na konkurs jednocześnie mogły się stać oryginalnym prezentem dla mam.

Wyniki konkursu: I miejsce: Anna Żyła

II miejsce: Kamila Pokrywka

III miejsce Weronika Sok

Wyróżnienia: Jakub Franiak, Natalia Jencek, Maja Latosik, Weronika Nokielska, Antonina Szula.

Nagrody specjalne: Oliwia Kapała, Julia Paś.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy sponsorom i gratulujemy nagrodzonym.

WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia. Zaprosiliśmy do świetlicy ratowników z tarnogórskiego  Związku Harcerstwa Polskiego, aby nauczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Zajęcia odbyły się w małych, ośmioosobowych grupach, tak aby każde dziecko mogło poćwiczyć prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) na fantomie. Dzieci były aktywne w czasie zajęć, z dużym zainteresowaniem słuchały prowadzących i z zaangażowaniem ćwiczyły RKO. Umiejętność ratowania życia jest tak ważna, że na pewno to powtórzymy!