• Dnia 5.03.2024 odbyły się w naszej szkole Miejskie Zawody w Mini Koszykówce dziewcząt. Wzięły w nich udział reprezentacje szkół nr 3, 5, 6, 13, 15. I miejsce zdobyły dziewczęta z SP nr 3. Gratulujemy!
      • Datę 14 marca wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi przybliżoną wartość liczby Pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day.
        Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.
        Po raz pierwszy dzień liczby Pi obchodzono w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco.
        W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO p
      • W piątek 15.03. dzieci z przedszkola oraz klas 1-3 wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panią Anną Podsiadło. Autorka serii "Iga i zaczarowany miś" przeczytała fragment swojej książki, omówiła z dziećmi problemy ekologiczne oraz opowiedziała jak wydawane są książki. Na koniec dzieci zadawały liczne pytania, a po spotkaniu była możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu autorki.
      • Witamy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
          • Dzień Ziemi

21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy JarosFarm, którzy specjalnie dla wszystkich naszych uczniów przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dotyczące pszczół i ptaków drapieżnych. Dzieci miały szanse zdobyć wiedzę o budowie pszczół, ula i procesu produkcji miodu. W trakcie zajęć praktycznych mogli poczuć się jak prawdziwi pszczelarze: ubierając się w strój oraz budując ramki do ula. Nie mogło również zabraknąć degustacji miodu! Palce lizać! Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które dotyczyły ptaków drapieżnych. Możliwość zobaczenia z bliska sokoła i jastrzębia była dla nich ogromnym przeżyciem! Uczniowie poznali również najważniejsze informacje dotyczące tych ptaków. JarosFarm z cierpliwością odpowiadali na wszystkie pytania naszych podopiecznych!

• Konkurs Plastyczny

19 kwietnia odbył się w szkole konkurs plastyczny pod patronatem Pani Beaty Hetmańczyk. Przed przystąpieniem do konkursu dzieci wzięły udział w krótkim warsztacie plastycznym, który poprowadziła tarnogórska artystka. Była to dla nich znakomita okazja, aby poznać triki przydatne w malowaniu suchymi pastelami. Następnie uczestnicy konkursu wykonali prace do usłyszanego fragmentu książki: "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett. Konkurs z udziałem Pani Hetmańczyk był dla uczniów świetną sposobnością do poznania artystki i zdobycia nowego doświadczenia.

• Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.
            Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
            Zasady kampanii są bardzo proste: każdy, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek p

• Turniej szachowy

4 kwietnia odbył się turniej półfinałowy najlepszych szachistów ze Szkół Podstawowych powiatu tarnogórskiego, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły! Dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej szkoły!

• Wynalazki

Klasa 3 miała okazję poczuć się jak wynalazcy i wymyśleć coś niezwykłego. Z tej okazji powstały roboty, które mają nam pomagać w codziennym życiu, nietypowe przedmioty, które mają umilać nam czas wolny, a nawet poidełka dla ptaków, które same się napełniają dzięki wbudowanej kamerze i czujniku poziomu wody! Zobaczcie sami.

• Konkurs ortograficzny

Dziś w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny klas III, w którym udział wzięli uczniowie siedmiu tarnogórskich szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.
            I miejsce – Aleksandra Jarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 11
            II miejsce – Kinga Sobczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
            III miejsce – Julia Nowak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4

• Wirujące farby

Naszą szkołę odwiedziła wyjątkowa osoba, która przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty plastyczne z dziećmi. Dowiedzały się, co stanie się, jeśli zmieszamy farby w różnych kolorach, poznały pojęcia grawitacji i siły odśrodkowej. Na koniec miały okazję własnoręczne wykonać swoje arcydzieła przy wykorzystaniu autorskiego urządzenia. Zachwytom i zdziwieniu wśród dzieci nie było końca.

• Pierwszy Dzień Wiosny

Uczniowie naszej szkoły uczcili Pierwszy Dzień Wiosny na kolorowo. Każda klasa ubrała się na wylosowany przez siebie kolor, w klasach młodszych odbyły się warsztaty z malowania różnymi nietypowymi metodami. Klasy starsze przygotowały Eko Pokaz Mody. Dodatkowo z tej okazji uczniowie ze Szkolnego Klubu Ekologów przeprowadzili kolorowe pokazy chemiczne dla uczniów klas I-IV

• Niedziela28.04.2024
      • Opłaty za obiady

• Opłaty za obiady dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc,

od 1 stycznia 2020 roku na konto o numerze:

Należy podać imię i nazwisko ucznia !!!