• Koncepcja szkoły

WIZJA

„Jeżeli coś postanowisz i uwierzysz, to zdołasz to osiągnąć”  (Napoleon Hill)

Nasze szkoła tworzy optymalne warunki wszechstronnego rozwoju uczniów. Panuje tu przyjazna, rodzinna atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu, tolerancji i poszanowaniu godności drugiego człowieka. Uczy się w niej miłości do  wielkiej i małej Ojczyzny oraz szacunku dla środowiska naturalnego, historii, tradycji i kultury naszego regionu i kraju. Nasza szkoła to świat, w którym każdy odnajduje swoje miejsce, czuje się potrzebny i doceniany, a zdobywane umiejętności i wiedza  pozwalają uczniom odnosić sukcesy.  W naszych działaniach dydaktyczno – wychowawczych wspierają nas rodzice, instytucje psychologiczno-pedagogiczne oraz władze lokalne.Szkoła jest placówką środowiskową, nastawioną na współpracę ze społecznością lokalną.
          Jest dzielnicowym centrum kulturotwórczym.

MISJA

1.   Tworzenie szkoły środowiskowej, nastawionej na współpracę ze społecznością lokalną
          2.  Rozwijanie samodzielności, przedsiębiorczości i poczucia odpowiedzialności.
          3. Przygotowanie uczniów do umiejętnego wykorzystania wiedzy w życiu codziennym.
          4. Przygotowanie uczniów do sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami informatycznymi.
          5. Wybieranie programów nauczania przygotowujących do twórczego rozwiązywania problemów, wdrażających do samodzielnego  uczenia się.
          6. Nastawienie na oryginalność myślenia i działalność twórczą.
          7. Kontynuowanie współpracy międzynarodowej.
          8. Kształtowanie szacunku dla historii, tradycji i kultury regionu i ojczyzny.
          9. Kształcenie umiejętności otwartości myślenia.
          10. Wyczulenie uczniów na problematykę ochrony środowiska naturalnego.